Topbaş'tan, Aydın Doğan'a kötü haber!

Topbaş'tan, Aydın Doğan'a kötü haber!.12998
  • Giriş : 11.09.2008 / 03:20:00
  • Güncelleme : 10.09.2008 / 22:57:51

Kadir Topbaş, Aydın Doğan'ın Hilton arazisine rezidans yapma isteğine son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşelir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan'ın gündeme taşıdığı Aydın Doğan'ın Hilton arazisine rezidans yapma konusunda kurulun izin vermesi halinde bile belediyenin bunu planlarında işleyemeceğini söyledi.

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında, İBB Şehir Tiyatroları'nın yeni döneme ilişkin projeleri anlatıldı. Yeni binaların tanıtımının da yapıldığı toplantı sonrası Kadir Topbaş, gazetecilerin gündeme ilişkin bazı sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan'ın "Aydın Doğan bizzat bana teklif etti" dediği Hilton arazisine rezidans yapma işi ile ilgili soruları yanıtlayan Topbaş, Anıtlar Kurulu'nun araziye onay vermesi durumunda bile Büyükşehir'in bunu planlarında işleyemeyeceğini ifade etti. Bölgenin kentsel SİT alanı ilan edildiğine dikkat çeken Topbaş, "Bu bölgede emsaller belli ve ciddi bir yoğunluk gelebilir. Talep edilen emsal uygulamaya konulduğu taktirde, burada Gökkafes'e benzer rezidans adı altında yapılar ortaya çıkar. Burada yüksek yapı olarak, Galata Kulesi var. Onunla hiçbir yapının yarışmaması lazım. Bahsedilen bölgede, yeşil alan ve kentsel bir doku var. Bunun parçalanması, bozulması ve her tarafı yapı ile doldurmak iyi bir şey değil." ifadelerini kullandı.

Aydın Doğan'ın isteğine Şişli Belediye'sinden izin çıktığını; ancak Büyükşehir'den çıkmadığını hatırlatan gazetecilere Topbaş, "Onu Şişli Belediyesi'ne sormak lazım. 5 binlik planları Büyükşehir yapar. Büyükşehir şehrin tamamını görür. İlçe belediyesi kendi ölçeğinde olaya bakar." şeklinde yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*