Topbaş'tan çarpıcı açıklamalar

Topbaş'tan çarpıcı açıklamalar.8413
  • Giriş : 09.09.2008 / 21:32:00

İBB Başkanı Topbaş, Aydın Doğan ve Hilton olayı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu, 'Haftasonu bu konu ile ilgili yeni bilgiler verilecek' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın ''Hilton arazisini değerlendirmek istediği ve bunun için aldığından bahsettiğini'' belirterek, ''Kendisine, böyle bir yoğunluğu bu bölgenin kaldırmayacağını söyledim'' dedi.

Topbaş, Lüksemburg Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Jeannot Krecke'nin ziyaretinin ardından basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı.

Topbaş, bir gazetecinin ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Aydın Doğan arasındaki Hilton Oteli arazisi ile ilgili tartışma var. Size araziyle ilgili bir talep geldi mi?'' şeklindeki sorusu üzerine, konuyla ilgili gerekli açıklamaları Başbakan Erdoğan'ın yaptığını, bu hafta sonunda da zaten başka bilgiler verileceğinden bahsettiğini hatırlattı.

Topbaş, şöyle devam etti:

''Kendilerinin de bahsettiği gibi Şişli Belediyesinden oy birliğiyle geçen 2.7 tarzındaki bir emsal talep, Şişli planlarına yapılan itirazla belediyemize gelmiştir. Belediye İmar Komisyonu, bu talepleri inceleyip Şişli Belediyesine geri gönderdi. Bu talepler var tabii ki. Bu talepler yok değil. Aydın Doğan da bu Hilton arazisini değerlendirmek istediğini ve bunun için aldığından bahsetmiştir. Böyle bir yoğunluğun kabul olmasının mümkün olamayacağından kendilerine bahsetmiştim. Çünkü orası bir kentsel SİT alanı. Aynı zamanda kentin soluklanabildiği yeşil alandır. Yani bir noktada kentin oksijen alanları. Biz bu alanlara hassasiyet gösteriyoruz. Kentin değerlerine, yaşam alanlarına saygı göstermek gerekiyor. Dikkat etmemiz gerekiyor. Böyle bir yoğunluğu bu bölgenin kaldıramayacağını, bir gök kafese benzer, kentti rahatsız edici yapıların burada yeşeremeyeceğini söyledim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*