Topçu: Şehitlerin kemikleri sızlar

Topçu: Şehitlerin kemikleri sızlar.9518
  • Giriş : 29.05.2009 / 17:59:00
  • Güncelleme : 29.05.2009 / 17:57:59

BBP'li Topçu, ''Teröristleri affetmek şehitlerin kemiklerini sızlatır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, güneydoğu meselesine yönelik Cumhurbaşkanlığı düzeyinde yapılan bazı açıklamalarda ''tarihi fırsat'' olarak değerlendirilen çözüm beklentilerinin her zaman olduğu gibi terörün provokasyonuna bir kez daha uğradığını savundu.

PKK'nın 7 askerin şahadetine sebep olarak, kime ve nereye hizmet ettiğini bir kez daha gösterdiğini ifade eden Topçu, PKK'ya yönelik, pek ifade edilmese bile ''af'' eksenli bir bakış açısının ne kadar yanlış olduğunun bu terör eylemiyle adeta ispatlandığını belirtti.

Topçu, şunları kaydetti:

''Bu katillerin anladığı dil bellidir. Teröristlere yönelik genel af gibi açılımlar anlamsızdır ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak beyhude bir çabadır. Mevcut pişmanlık yasasından zaten faydalanılmaktadır, yeni bir açılıma gerek yoktur.

Terörün yöntemi ve amacı bellidir. Terörün ve teröristlerin kökünü kazımadan huzur ve güvenlik ortamı sağlamak mümkün değildir.''

BBP olarak öteden beri terörün bitirilmesi için etkin mücadele edilmesi gerektiğini söylediklerini vurgulayan Topçu, teröristlere karşı özel ekiplerle mücadele edilirken bir kısım sorunlar için sosyal çözümlerin de üretilerek uygulanması gerektiğine işaret etti.

''Bir kısım bölücülerin ifade ettiği gibi 'silahların karşılıklı bırakılması' gibi bir yaklaşımı asla kabul etmiyoruz'' diyen Topçu, TSK'nın Kürdü, Türkmeni, Alevisi ve Sünnisiyle Türk milletinin güvenliğinden sorumlu kahraman Türk ordusu olduğunu belirtti.

TSK'nın haklı mücadelesinden, Mehmetçik'in motivasyonunu bozacak açıklamalardan başta siyasetçiler olmak üzere herkesin uzak durması gerektiğini ifade eden Topçu, sosyal barış ve huzurun tesis edilmesi için terörle etkin mücadelenin gerektiğini, PKK'nın silah bırakmasını beklemenin beyhude bir iyiniyet tesellisi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*