Topkapı Kültür Park günleri

Topkapı Kültür Park günleri.7088
  • Giriş : 19.09.2008 / 16:09:00
  • Güncelleme : 19.09.2008 / 17:03:09

Sultanahmet Meydanı, Topkapı Kültür Parkı ve Feshane’deki etkinlikler, yoğun insan trafiğine sahne oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'un Ramazan etkinliklerinin iki ana merkezi Sultanahmet ve Feshane'nin Ramazan yoğunluğunda sona yaklaşıldı. Bu yıl İstanbulluların hizmetine sunulan Topkapı Kültür Park, geniş çevresi ve sosyal donatı alanlarıyla önümüzdeki yıllarda Ramazan etkinliklerinin merkezi olmanın en büyük adayı…

İstanbul'un sorunlar yumağı haline gelen eski otogarının bulunduğu Topkapı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek Topkapı Kültür Parkı olarak İstanbulluların hizmetine sunuldu. Sorunlar yumağından, dev bir Kültür Parkı'na dönüştürülen Topkapı önümüzdeki yıllarda, her Ramazan ayında büyük izdihamın yaşandığı Sultanahmet ve Feshane etkinlik alanlarının da yoğunluğunu almaya hazırlanıyor.

Topkapı Kültür Park, İki Yıl Sonrasının Sultanahmet'i…
Ramazan aylarında özellikle hafta sonları İstanbulluların akın ettiği Sultanahmet Meydanı ve Feshane'deki etkinlikler, yoğun insan trafiğine sahne oluyor. Topkapı Kültür Park, nüfusu 15 milyona dayanmış olan İstanbul'daki Ramazan etkinliklerinin birkaç yıl sonraki merkezi olmaya aday...

200 Kişiyle Başlayan Etkinliklere Artık 5 Bin Kişi Katılıyor
Bu yıl ilk kez Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapan Topkapı Kültür Park'taki etkinliklere katılım sayıları da her geçen gün artıyor. Birkaç yüz kişiyle başlayan Kültür Park'taki Ramazan etkinliklerinde ziyaretçi sayısı artık hafta sonlarında 5 bin kişiye dayandı.

Türk Tasavvuf Müziği'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Özhan'la başlayan Topkapı Kültür Park'taki Ramazan etkinliklerinin ilk bölümünde ABD'li müzik grubu DEBU, Murat Göğebakan, Minik Dualar Grubu, Bedirhan Gökçe, Dünyaca ünlü Mısırlı hafız Ahmet Naina, Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya, Rock Müzik Sanatçısı Burak Ahıskalı ve yol hikâyecisi Tayfun Talipoğlu İstanbullularla buluştu.

Bu Hafta sonu Topkapı Kültür Park'a Sanatçı Yağacak
Eski İstanbul Otogarının bulunduğu bölgeye 16 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan ve içerisinde 3500 kişilik konser alanı, dinlenme alanları ve suni gölü bulunan Topkapı Kültür Park'taki bu hafta sonunun etkinlik programı da dopdolu.

Topkapı Kültür Park'ta 19 Eylül Cuma akşamı Fantezi Müziği'nin sevilen ismi Nihat Doğan, 20 Eylül Cumartesi akşamı Uğur Işılak, 21 Eylül Pazar akşamı ise Anadolu Rock müziğin sevilen ismi Murat Kekilli İstanbullu sevenleriyle buluşacak.

Topkapı Kültür Park'taki Ramazan etkinlikleri 26 Eylül akşamı (Kadir Gecesi) düzenlenecek olan Ahmet Özhan konseriyle sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*