Toplam kalite ödülünü Korkuteli'nde köy okulu aldı

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl düzenlediği Toplam Kalite Yönetimi ödülünü bu yıl Antalya'nın Korkuteli ilçesindeki okullardan Büyükköy İlköğretim aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplam Kalite Yönetimi'nde başarılı olan okullar, milli eğitim müfettişlerinin bir yıl içinde okulları dolaşarak yaptıkları değerlendirmeler sonucunda belirleniyor.

Değerlendirmede, okulların eğitimdeki başarıları, fiziki şartlarda yaptıkları çalışmaları, ders araç-gereçlerini temin ve kullanımları, öğrenci ve okulda çalışanların memnuniyeti ve yaptıkları çalışmalara sivil toplum kuruluşlarını da dahil etmeleri gibi konular dikkate alınıyor.

Korkuteli'nin Büyükköy İlköğretim Okulu da belediye ve sivil toplum kuruluşları ile beraber yaptığı çevre düzenlemesi, teknolojik sınıf hazırlama ve okul araç-gereçlerinin temini konularında yaptığı çalışmalar sonucunda ödüle layık görülen okullar arasında yer aldı.

Okulu adına plaket ve belgesini alan Büyükköy İlköğretim Okul Müdürü İsmail Toprak, "Köy okullarının da şehir okulları ile yarışabilmesi için kaliteye ihtiyacı var." dedi.

Korkuteli Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar da en son 18 ilköğretim okulunun katıldığı, ilköğretim okulları arasında yapılan yarışmada köy okullarının da başarılı olmasını kalitenin yükselmesine bağladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sezai İrtem'in de katıldığı ödül töreni, toplam kalite yönetimi için çalışma yapan diğer okullara da katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious