'Toplanalım dedim, MHP kabul etmedi'

'Toplanalım dedim, MHP kabul etmedi'.7239
  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Mevcut partilerden birinde toplanalım dedim, MHP kabul etmedi. Baba ocağında olmuyorsa, evlat ocağında yapalım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, BBP Kayseri İl Başkanlığı'nın Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği ''Büyük Birlik Şöleni''nde yaptığı konuşmada, MHP'ye birlik çağrısı yaptığını anımsatarak, şöyle konuştu:

''Öncelikle ülkücü hareketin çilekeş isimlerini davet ettim. 'Bir komisyon kurup büyük milliyetçi kurultayı yapın' dedim. Baktım altyapısı yok, 'mevcut partilerden birinde toplanalım' dedim. MHP, bu tür talepleri kesinlikle kabul etmemektedir. O zaman da 'Baba ocağında olmuyorsa evlat ocağında yapalım' dedim. Saadet Partisi baba ocağı, AKP evlat ocağı. AKP 360 milletvekiliyle geldi. Demek ki olabiliyormuş. Olabiliyor da Allah bizi AKP gibi bir iktidar yapmasın.''

Hedeflerinin herhangi bir siyasi partiyi baraj altında bırakmak olmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, ''Bu uçağın tekerleri yerden kalktı. Cemre toprağa düştü, toprak yeşerdi. Nadas vakti bitti. Şimdi iktidar dönemi'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious