Toplantı açılışında Kur'an okundu

Toplantı açılışında Kur'an okundu.6830
  • Giriş : 21.03.2009 / 17:30:00

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş ve Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vejdi Çınar, 'mahalle gezileri' kapsamında bir çadırda Kur'an-ı Kerim okuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin çarşaf, Kur'an kursu, başörtülü aday ve Hadis-i Şerifli kart açılımından sonra DSP de yeni açılım başlattı. Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vejdi Çınar'a destek vermek amacıyla geldiği Konya'da çadır toplantısına katıldı. Partisinin Konya il teşkilatı tarafından düzenlenen mahalle gezileri kapsamında Erenler Mahallesi'nde kurulan DSP çadırındaki toplantı, bir vatandaşın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Partililer ve vatandaşlar Kur'an-ı Kerim dinledikten sonra ellerini açarak uzun süre dua etti.

DSP'li Ağırbaş, duanın ardından yaptığı konuşmada, Konya'da iyi bir hava yakaladıklarını, uzlaşmacı bir parti olduklarını söyledi. Türkiye için hizmete gönüllülerle yola çıktıklarını ve halkın ilgisiyle karşılaştıklarını belirtti.

Konya'nın, Türkiye'nin tahıl ambarı olduğunu hatırlatan Ağırbaş, il genelinde yıllar önce 20 milyon ton buğday üretimi yapılırken, geçen yıl bu rakamın 15 milyon tona düştüğünü söyledi. Üretimdeki bu düşüşün çiftçileri olumsuz etkilediğini dile getiren Ağırbaş, esnafın da zor durumda olduğunu savundu. Ağırbaş, kaynakların doğru yere aktarılmasıyla birlikte sıkıntının biteceğini, işsizliğin sona ereceğini ifade etti.

Daha sonra konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vejdi Çınar, kentteki başarısının bazı partiler tarafından hazmedilemediğini savundu. Çınar, bir partinin üyelerinin DSP'lilere bıçakla saldırmak istediklerini öne sürdü. Şimdiye kadar kimseden korkmadığını söyleyen Çınar, "Allah'tan başkasına eğilmedim. Babama karşı da ayakta durduğum anlar olmuştur. Bizi bıçaklarla, tehditlerle yıldıramazlar. Emniyetten koruma bile istemedim. Halk için yola çıktım. Eğer vururlarsa da halk için şehit olurum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*