Toplu görüşmelerin 2. turu yarın

Toplu görüşmelerin 2. turu yarın.14146
  • Giriş : 20.08.2008 / 10:33:00

Hükümet ile memur sendikaları arasındaki toplu görüşmelerin 2. turu yarın yapılacak. Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı, saat 10.30'da başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun başkanlık edeceği toplantıya, Kamu İşveren Kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yetkili sendikaların genel başkanları, sendikaların uzmanları ve bürokratlar katılacak.

Toplu sözleşme çağrısı kabul edilmeyen KESK ve yetkili sendikası Kültür Sanat-Sen ise toplantıya katılmayacak.

İkinci tur görüşmelerinde, sırasıyla gündemdeki komisyon raporlarının ele alınması bekleniyor. Konfederasyonlar, Kamu İşveren Kurulu'nun memur maaşlarına gelecek yıl için yapılacak zam konusundaki teklifini sunmasını istiyor.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığı bürokratlarının, konfederasyonların taleplerini alarak bir maliyet tartışması yapmak istediklerini savundu. Akyıldız, bunun önüne geçebilmek için bir rakam telaffuz etmekten özellikle kaçındıklarını söyledi. Talepleriyle ilgili gerekli hazırlıkları tamamladıklarını ve en az 10 farklı talep sunabilecek durumda olduklarını ifade eden Akyıldız, taleplerini "enflasyon hedefine ilave olarak kamu çalışanlarına büyümeden pay verilmesi" olarak özetledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*