Toplu nikahta ilginç evlilik yemini

  • Giriş : 26.08.2007 / 21:37:00

Küçükçekmece Belediyesi, toplu düğün töreninde 500 çifti evlendirdi. Evlenen çiftlerin ettikleri ilginç yemin katılımcıları gülümsetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gelinler, ''Kredi kartını çökertip seni üzmeyeceğime'', damatlar ise, ''Televizyon kumandasını arada bir sana vereceğime'' diyerek yemin etti.

Küçükçekmece'de resmi nikâhlarını kıydıramamış 500 çift, toplu düğün şöleninde dünya evine girdi. Bir hayli heyecanlı oldukları gözlenen çiftlerin nikahını Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay kıydı. Evlenen çiftler, düğünlerde yapılan bildik konuşmaların dışında klasik evlenme yemininden farklı olarak birbirlerine çeşitli vaatlerde bulundu.

Evlenecek çiftleri temsilen 3 çiftin nikahlarının kıyıldığı şölende, çiftler kendileri için hazırlana pastayı kesti. Nikah töreninden sonra çiftler, bir ömür boyu birlikte yaşayacakları hayat için evlilik yemini etti. "İki yarımdan bir tam olmaya adım attığımız bugünde..." diye başlayan 'gelin yemini' şöyle devam etti: "Kredi kartlarını çökertip seni üzmeyeceğime, sık sık ağlayarak annemin evine gitmeyeceğime, pahalı hediyeler istemeyeceğime, sürekli şikayet etmeyeceğime, her gün sana mükellef sofralar hazırlayacağıma, seni anlamaya çalışacağıma, hayatım boyunca seni seveceğime söz veriyorum."

Futbol maçlarını eşini sıkacak kadar izlemeyeceği sözü veren damat adayları ise, "Televizyon kumandasını arada bir sana vereceğime, fazla mesai bahanesiyle arkadaşlara uymayacağıma, kayınvalidem ve ev ziyaretlerinden rahatsız olmayacağıma, özel gün ve haftalarımızı unutmayacağıma, arada sırada da olsa sana hediye alacağıma, seni koruyup kollayacağıma söz veriyorum." diye yemin etti.

Belediye Başkanı Aziz Yeniay, 500 çiftin yeni bir hayata adım attıkları ilk günde onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeniay, çiftlere bir ömür boyu mutluluk diledi. Evlenen çiftlere sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler verildi. Şölende daha sonra Kıraç bir konser verdi. Çifter söylenen şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious