Toplu tapu tesliminde yolsuzluk iddiası

Toplu tapu tesliminde yolsuzluk iddiası.27356
  • Giriş : 06.04.2008 / 18:34:00

Karatay Belediyesi öncülüğünde 1996 yılında başlanan ve yapımı yılan hikayesine dönen "Fetihkent Konut Yapı Kooperatifi" tapularının teslim töreninde usulsüzlük yapıldığı iddiası ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kooperatifin eski yöneticilerinden Durmuş Korkmaz, tapu teslimlerinin yapılacağı sırada yöneticilere soru sormak istemesi ve usulsüzlük yapıldığını iddia etmesi üzerine konuşmasına izin verilmeden ailesi ile birlikte salondan dışarı atıldı.

Fetihkent Yapı Kooperatifi eski yönetiminde görev yapan Durmuş Korkmaz, tapuların teslimi sırasında kooperatiflerde usulsüzlük yaptığını iddia etti. Yazılı olarak hazırladığı soruların yönetim tarafından yanıtlanmasını isteyen Korkmaz, ailesi ile birlikte yaka paça dışarı çıkarıldı.

Karatay Belediyesi, 5 yıl içinde 840 konutun teslim edilmesi için anlaştığı Fetihkent Konut Yapı Kooperatifi'nde bir süre önce yönetim değişikliği yapılmıştı. Önceki yönetimin kooperatifin zamanında tamamlanması için gerekenleri yapmadığını iddia eden Fetihkent Yapı Kooperatifi Başkanı Ömerkoç, "Kooperatifin çalışmalarının yetersiz kalması üzerine 2005'in Şubat ayında yönetime biz geldik. En az 5 yıl daha devam edeceği öne sürülen inşaatları iki yılda tamamlayarak anahtarları daire sahiplerine teslim ettik" dedi. Ömerkoç, en düşük kooperatif aidatının 350-400 YTL dolaylarında olduğu dönemde 220 YTL aidatla üyelere 145 metrekarelik dairelerini teslim ettiklerini söyledi. Eski yönetimin şahsi çıkarlarının olduğunu belirten Fetihkent Yapı Kooperatifi Başkanı Ömerkoç, "Yeni yönetimi ve çalışmalarımızı hazmedemiyorlar. Eski yönetimde yer alanlar konutların 6 yılda yapılacağını söylemişti. Vatandaşların itiraz üzerine bunu 5 yıla indirdiler. Biz daireleri iki yılda yapacağımız sözünü verdik ve vatandaşlar da bizim yanımızda oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious