Toplum destekli polislik en iyi Antalya'da uygulanıyor

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

Çeşitli aşamalarla 81 ilde uygulanan toplum destekli polis hizmetinin en iyi Antalya'da uygulandığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplum Destekli Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında pilot il seçilen Antalya, başarılı çalışmaları ile tüm Türkiye'ye model oluşturuyor. Toplumsal Destekli Polis Hizmetleri'ni Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi'ni incelemek üzere Antalya'da bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü heyeti, Vali Yardımcısı Erkan Işılgan'ı ziyaret etti. Heyete başkanlık eden Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Müslüm Saylı, Antalya'da polis-vatandaş işbirliğinin en güzel örneğinin sergilendiğini söyledi.

Antalya'da toplum destekli polislik alanında Türkiye modeli oluşturulduğuna dikkat çeken Saylı, "Projenin en iyi uygulandığı il Antalya. Projeyi uygulamada toplum da kararlı. Antalya'da projenin uygulanmasında ulusal bir Türkiye modeli üretmiş. Alt yapı da iyi hazırlanmış. Antalya bu projenin uygulanmasında İngiltere ve İspanya'nın bile ilerisinde." dedi.

Antalya'nın göç nedeni ile nüfusunun her yıl 50-60 bin kişi arttığına dikkat çeken Erkan Işılgan ise, asayişin olmadığı yerde her şeyin allak bulak olacağına dikkat çekerek "Hedef Türk halkına, Türk insanına hizmet etmek. Asayişin bozuk olduğu bir ülkede devlet yoktur. Turist gelmez, insanlar evine kapanır. Her şey alt üst olur. Bu nedenle asayişi sağlamak için çevremizde olan olaylara sessiz kalamayız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious