Toplumun en büyük hastalığı dedikodu

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Burdur Valisi Rasih Yılmaz, dedikodu ve gıybetin toplumun en büyük hastalığı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Özbek, imamların gıybeti yok etmek için mücadele etmesi gerektiğini belirterek, "Dedikodu ve gıybet toplumun en büyük hastalığı. İsterseniz camiler ağzına kadar dolsun, hiç yer kalmasın. Eğer o toplumda gıybet varsa bana vız gelir. Ben kendi inancımı vurgulamaya çalışıyorum. Bana göre dünyadaki en tehlikeli şey başkası ile ilgili konuşmadır." dedi.

Caminin toplayan, birleştiren manalarına geldiğini söyleyen Müftü Halil Arık, aynı zamanda eğitim yuvası olduğunu hatırlattı.

İmamlardan vatandaşlara ümit verici ve İslamiyet'i sevdirici şeyler anlatmalarını isteyen Müftü Arık, "Mübarek Ramazan ayında şenlenen camilerin sürekli aynı şekilde dolup taşması için imamlarımıza büyük görev düşüyor." diye konuştu.

Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya Burdur'daki 5 caminin bahçe düzenlemesini yapacaklarını söyledi.

Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlatılan haftanın önemi konulu sinevizyon gösterisi izlendikten sonra camilerin yaptırılmasında büyük destekleri olan 6 kişiye teşekkür belgesi verildi.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törene Vali Mustafa Rasih Özbek, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ile şehirde görev yapan vaiz ve imamların da aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious