Toprağa gömülü, 80 kilo esrar ele geçirildi

  • Giriş : 30.06.2007 / 14:15:00

2 kişi, polisin ve jandarmanın ortaklaşa düzenlediği operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, kendi yetiştirdikleri Hint kenevirlerini kurutarak elde ettikleri 80 kilogram esrarı, piyasaya sürmeye hazırlandıkları iddia edilen 2 kişi, polisin ve jandarmanın ortaklaşa düzenlediği operasyonla yakalandı.

Bir İhbarı değerlendiren Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya esrar sürmeye çalıştığı ileri sürülen M.Ö.'yü (49), bir ay süreyle takibe aldı. M.Ö.'nün D.Ş.'nin (51) sahibi olduğu Turgutlu Ovası Gediz Nehri Yedek-5 olarak bilinen bölgedeki tarlasında yetiştirdiği Hint kenevirlerini kurutarak elde ettikleri esrarı, piyasaya sürmeye hazırlandığını belirlendi.

TOPRAĞA GÖMMÜŞLER

Bunun üzerine Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçen polis ekipleri, dün M.Ö.'nün Hint keneviri yetiştirdiği bahçeye saat 02.00 sıralarında operasyon düzenledi. Toplam 50 polis ve jandarmanın katıldığı operasyonda, D.Ş. ve M.Ö. gözaltına alındı. Bahçede yapılan aramada, zanlıların 12 kilosunu bidon içerisinde toprağa gömdüğü, 80 kilogram esrar ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılardan M.Ö.'nün suçunu itiraf ettiği öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan M.Ö., tutuklandı, D.Ş. ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir ve İlçe Emniyet Müdürü Nesim Gezer, birlikte yaptıkları açıklamada, zehir tacirlerine büyük bir darbe vurmanın huzurunu yaşadıklarını belirleterek, çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious