Toprağa gömülü yasadışı afişler bulundu

Toprağa gömülü yasadışı afişler bulundu .14113
  • Giriş : 21.03.2008 / 14:13:00

Siirt'te 21 Mart Nevruz etkinliğinin yapıldığı bölgede toprağa gömülü, içerisinde terör örgütü elebaşının posteri ve terör örgütünü simgeleyen bez parçalarının bulunduğu 80 adet yasa dışı poster ve afiş ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşın Nevruz'u huzur ve barış içerisinde kutlaması için gereken her türlü önlemi aldıklarını söyledi.

Siirt'te kanunsuz yapılan hiçbir şeye müsaade etmeyeceklerini belirten Aydın, ''Nevruz etkinliğinin yapıldığı alanda toprağa gömülü bomba olduğu iuhbarı yapıldı. Sabah saatlerinde yapılan arazi aramasında toprağa gömülü 80 adet yasa dışı poster ve afiş bulundu. Bu yasa dışı poster ve afişler, 155 Polis İmdat telefonuna sabah saat 05.00'de Kürtçe yapılan bir ihbar sonucu bulundu'' dedi.

-DTP İL BAŞKANINA SUÇ DUYURUSU-

Emniyet Müdürü Aydın, DTP İl Başkanı Abdurrahman Taşçı'nın terör örgütü yanlısı yayın yapan Roj Tv'ye çıkarak kendisini ve Vali Necati Şentürk'ü hedef gösteren konuşmalar yaptığını kaydederek, bununla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

DTP'nin 22 Martta düzenlemeyi düşündüğü etkinliğe izin vermediklerini kaydeden Aydın, ''şehirde başka etkinlikler olacağı için ve bütün Dünyada Nevruz 21 Martta kutlandığı için böylesi bir talebe izin verilmedi'' dedi.

-''DTP'Lİ ÖZÇELİK, SLOGAN ATAN GRUP İLE BİRLİKTEYDİ''-
Siirt'in Çakmak Mahallesinde Nevruz kutlamaları öncesinde arama faaliyeti yürütürken, DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik'i, slogan atan ve ateş yakan bir grupla birlikte gördüklerini ifade eden Aydın, ''gece arama faaliyeti yürütülüyordu. Bir grubun ateş yakıp slogan attığını gördük. DTP Milletvekili Özçelik de o grupla birlikteydi. Grubun yanından ayrılan Özçelik'e halkı germemesi konusunda bir vatandaş olarak ricada bulundum. Bu güne kadar Siirt'te 36'sı bebek 307 vatandaşımızı katleden örgüte terör örgütü demeyenleri bir vatandaş olarak kınıyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious