Toprak altında kalan cesetler çıkarıldı!

Toprak altında kalan cesetler çıkarıldı!.29391
  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagüney köyünde önceki gün meydana gelen heyelanın ardından toprak altındaki 2 kişi bugün çıkarıldı. Cesetleri gören yakınları sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dün akşam üstü yapılan çalışmalarda cesetleri çıkarılan Aytekin Bozyel ile Ayşe Karakaş'ın ardından bugün de anne Filiz Yıldırım ile birlikte toprak altında kalan 5 yaşındaki Volkan Yıldırım'ın da cesedine ulaşıldı.

Sivil savunma ekiplerinin sabah saatlerinde başlattıkları çalışmalar sonrası öğlenden sonra Filiz Yıldırım'ın (30) cesedine ulaşılmıştı. Saat 16.15 civarlarında da Volkan Yıldırım'a ulaşıldı. Cesedin çıkarılması esnasında yakınlarının feryatları yürek dağladı. Askeri ambulansa konularak Kağızman Devlet Hastanesi'ne götürülmek istenen cesetler önce köylüler tarafından engellenmek istedi. Ambulansın peşinden koşan köylüler askerlerin engeli ile karşılaştı.

Köyde incelemelerine devam eden Kaymakam Mehmet Sinan Yıldız ise köylülere desteklerinden dolayı teşekkür ederek yapılan her çalışmada sonuç alındığını ifade etti. Köy muhtarı Ahmet Bozyel ise yapılan çalışmalardan dolayı herkese teşekkür etti. Bir de isteği bulunduğunu ifade eden Bozyel, köyün boşaltılmasını ve konut yapılmasını istedi. Muhtar Bozyel, ikinci bir acıyı yaşamak istemediklerini belirterek köyün bir an önce boşaltılması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious