Toprak yığınına çarpan yük treni devrildi: 1 ölü

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Sivas'ın Divriği İlçesi'nde yükünü boşaltıp kent merkezine dönen yük treni, heyelan nedeniyle rayların üzerini kaplayan toprak yığınına çarparak yan yatıktan sonra alev aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazada makinistlerin olduğu bölümde sıkışan 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Kaza, bugün saat 17.30 sıralarında Divriği yakınlarındaki Avşar İstasyonu ile Kangal İlçesi yakınlarındaki Çetinkaya İstasyonu'nu arasındaki tren yolunda meydana geldi. Birinci makinist Yüksel Kartal yönetimindeki 43752 sefer sayılı yük treni, Divriği'de yükünü boşalttı. Vagonlarını bırakan ve burgu makinesi ile iki lokomotifle dönüşe geçen trenin makinistleri, Sivas yönüne giderken, heyelan nedeniyle rayları kaplayan toprak yığınını son anda farketti.

Duramayan öndeki lokomotif toprak yığınına çarparak yan yattıktan sonra alev aldı. Kazada makinistlerden Halil Akgün sıkıştı yerde yaşamını yitirdi. Birinci makinist Yüksel Kartal ile diğer makinistler Ergün Aksüt, Halil Akgül, Sıtkı Şeker ile tren şefi Memduh Bıyık ise yaralı kurtuldu. Kaza yerine çok sayıda ilk yardım ekibi ve ambulans sevk edilirken, soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious