Toptan, Çin'de Türk işadamlarına seslendi

Toptan, Çin'de Türk işadamlarına seslendi.21878
  • Giriş : 11.04.2008 / 16:18:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türk iş adamlarının Çin'deki başarılarının Türkiye'nin hanesine yazılacağını belirterek, ''Türkiye'yi, modern uygarlık düzeyine el birliğiyle çıkaracağımıza inanıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Toptan, Çin'e yaptığı resmi ziyaretin son gününde, Türkiye'nin Şanghay Başkonsolosu Murat Ülkü'nün verdiği resepsiyona katıldı.

Resepsiyonda, Şanghay'da bulunan Türk iş adamlarına seslenen Toptan, ''Sizlerin buradaki her türlü başarınız ve davranışınız, Türkiye'nin hanesine yazılmaktadır'' dedi.

Toptan, kalkınma hızında Türkiye'nin Çin'i yakalayamadığını, ancak istikrarlı ve güvenli ortamı sayesinde hızlı büyüyen ülkeler arasında yer aldığını söyledi.
IMF raporunda, Türkiye'nin, dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğuna yer verildiğini anlatan TBMM Başkanı Toptan, şöyle konuştu:

''Türkiye, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'de en büyük 10. ekonomi olma hedefini önüne koydu. Bunu yaparken de sizlere büyük görev düşmektedir. Sizlerin yapacağı başarılı çalışmalar sayesinde, Türkiye, belki G-8 ülkeleri arasında değil ama G-10 ülkeleri arasında yer alacaktır.

Cumhuriyeti kuranlar yüzünü Batı'ya çevirdiler. Türkiye, AB kriterlerinin tamamını yerine getirdikten sonra hala üyelik yolu açılmazsa, o bizim sorunumuz değil, onların sorunudur. Türkiye'yi, modern uygarlık düzeyine el birliğiyle çıkaracağımıza inanıyorum.''

Toptan ve beraberindeki heyet, resepsiyonun ardından Şanghay'dan Türkiye'ye hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious