Toptan, Garipoğlu için net konuştu

Toptan, Garipoğlu için net konuştu.21878
  • Giriş : 02.07.2009 / 20:25:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G. ile ilgili en kısa sürede sonuca ulaşılacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G'nin aranmasıyla ilgili olarak, ''Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair birtakım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız'' dedi.

Toptan, Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesindeki 100. Yıl Atatürk Hizmet köyünde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Köksal Toptan, bir gazetecinin, Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem G'nin, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğiden kıl payı kaçtığı iddialarına ilişkin sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Geçen hafta Moskova ziyaretimde Federasyon Konseyi Başkanı'na konuyla ilgilenmesini, Türkiye'nin bu konuda hassas olduğunu söyledim. Yardımlarını da istemiştim. Sayın Başkan da konuyla bizzat ilgileneceğini söylemişti. Ertesi gün beni aradı. Olayla ilgili bir bölüm bilgilerin eksik olduğunu, onların tamamlanmasını rica etti. Ben de Büyükelçi'mize gerekli bilgilerin verilmesini söyledim. Ertesi gün bilgiler iletildi. Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair birtakım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız.''

-ALBAY ÇİÇEK'İN SERBEST BIRAKILMASI-

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra yapılan itiraz üzerine serbest bırakılmasını nasıl değerlendirdiğine yönelik soruyu da yanıtlayan Toptan, ''Yargı sürecine herkesin saygı duyması lazım. Ben, dün gündüz canlı yayındaydım. Bana burada da sordular soruyu. Yargının kararları üzerinde tartışılmaması lazım. Ona saygı duymalıyız. Sonra gece bir başka canlı yayında aynı soruyu yönelttiler. Aynı şeyi tekrarladım. O nedenle çok fazla günlük ve spesifik düşünmemek gerekir. Yargı sürecine herkesin güvenmesi lazım'' diye konuştu.

TBMM Başkanı Toptan, beraberindeki eşi Saime Toptan ve TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca ile birlikte, Zonguldak Valisi Erdal Ata, 3. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Süleyman Yüksel ile bazı belediye başkanlarıyla sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*