Toptan, mahkemeden iyi haber bekliyor

Toptan, mahkemeden iyi haber bekliyor.13524
  • Giriş : 14.05.2008 / 10:36:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Anayasa Mahkemesi’nin “klasiği aşan ve herkesin ‘oh’ diyeceği bir karar vermesini ümit ettiğini” söyledi. Toptan’ın mesajları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz GÜÇER'in haberi

İSTİKRARSIZLIKTAN ÇOK ÇEKTİK: Anayasa Mahkemesi bence öyle bir karar verir ki bundan herkes mutluluk duyar, ders alır. Toplumdaki kaygıları giderebilecek bir yol gösterebilir. Türkiye istikrarsızlıkla boğuştuğu dönemlerde çok sıkıntılar çekti.

22 TEMMUZ KONUŞMASININ GEREĞİNİ YAPAMADI: Sayın Başbakan’ın seçim gecesinde söyledikleri çok güzeldi. Ama şu veya bu nedenle o sözlerin gereğini Türk siyaseti yapamadı. Sadece iktidarı, muhalefeti suçlamamak lazım.

CHP’NİN UZLAŞMA BEKLENTİSİ KARŞILANMADI: Belki muhalefet Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir uzlaşma arayışı bekledi. MHP’nin olumlu katkı yapması önemliydi. CHP kanadının beklentisi karşılanmadı. Konuşmak önemli. Cumhurbaşkanı’nın liderler zirvesi bir başlangıçtır. Keşke Deniz Bey de gelseydi.

Genç’e yapılan hoş değil ama refleks

Kamer Genç’e yapılan saldırı?

Onlar parlamento genel kurullarının refleksleridir. Hoş değil tabii ki ama her zaman karşılaşılır. Onları başka bir şeye bina etmemek gerekiyor.

CHP’liler Lagendijk’ı şikayet etti...

CHP benden Avrupa Komisyonu Parlamento Başkanı’na bir mektup yazmamı istedi. CHP yöneticileri çok sert demeçler verdi. Ölçüyü kaçırırsak ilişkilerimiz olumsuz etkilenebilir. Konuyu inceliyorum. CHP, Lagendijk’in görevden alınmasını istememi istedi. Bunu yapma hakkını kendimde görmüyorum.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious