Toptan, sağlık hizmetlerine verilen önemi vurguladı

Toptan, sağlık hizmetlerine verilen önemi vurguladı.21878
  • Giriş : 06.04.2008 / 11:34:00

Toptan: "Sağlığa ayrılan kaynakların artırılması için önemli adımlar atıldı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'de sağlığa ayrılan kaynakların artırılması, sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve herkesin bu hizmetlerden eşit şekilde yararlanması için önemli adımlar atıldığını bildirdi.

Köksal Toptan, ''7 Nisan Dünya Sağlık Günü'' dolayısıyla yayımladığı mesajda,insan varlığının temel unsurlarından olan sağlığın, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en çok yatırım yapılan konuların başında geldiğini belirtti. Toptan, şunları kaydetti:

''Ülkemizde sağlığa ayrılan kaynakların artırılması, sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve herkesin bu hizmetlerden eşit şekilde yararlanması için önemli adımlar atılmıştır.

Gerek devlet, gerek sivil toplum kuruluşları tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde düzenlenen kampanyalar ve tanıtımlar da, sağlık bilincinin yaygınlaştırılması açısından önemli bir faktör teşkil etmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, bu çalışmalara destek vermeyi, ev sahipliği yapmayı aynı sosyal sorumluluk çerçevesinde önemli bir görev olarak görmektedir.

Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplumlar oluştururlar. Sağlık bilincinin yaygınlaştırılması için yapılan bütün çalışmaları gönülden destekliyor, bu duygularla ''Sağlık Haftası ve Dünya Sağlık Günü'nü kutluyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious