Toptan, vekillerin kırmızı plaka ve şoför isteğini reddetti

  • Giriş : 07.09.2007 / 15:46:00

Meclis Başkanı Toptan, 550 vekile kırmızı plaka ve şoför isteğini 'imkanımız yok diyerek' reddetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, bazı milletvekillerinin kırmızı plakalı araç talebine ilişkin, ''TBMM olarak böyle bir imkanımız yok. Şoför tahsisi imkanımız da yok. 550 tane şoför alıp istihdam etmemiz şu an imkansız'' dedi. Toptan, ''Milletvekillerine kırmızı plakalı makam aracı tahsis edilmesi yönünde çalışma olup olmadığına'' ilişkin soru üzerine, böyle bir talebin Başkanlığa iletilmediğini söyledi.

''TBMM İdare Amiri Hüsrev Kutlu'nun bu yönde bir çalışması olduğunun'' hatırlatılması üzerine TBMM Başkanı Toptan, gündemlerinde böyle bir konunun bulunmadığını bildirdi. Köksal Toptan, ''Hüsrev Kutlu'nun böyle bir arzusu var; çalışması olduğunu zannetmiyorum. TBMM olarak böyle bir imkanımız yok. Şoför tahsisi imkanımız da yok. 550 tane şoför alıp istihdam etmemiz şu an imkansız. Milletvekilleri tabiki Hüsrev Kutlu'yu destekler'' diye konuştu.

''GÜNDEMİMİZDE DEĞİL''

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ise milletvekillerine kırmızı plakalı makam aracı verilmesi konusunun gündemlerinde olmadığını, konunun bazı milletvekilleri tarafından gündeme getirildiğini söyledi. Milletvekillerinin yola çok gidip geldiklerini hatırlatan Ergin, ''Kırmızı plakalı araçtan çok, şoför talebi daha makul gelebilirdi. Ama şu anda böyle bir çalışma yok. Milletvekillerimiz, Parlamentoda yoğun çalışıyorlar, seçim bölgelerine gidiş ve gelişlerinde üzücü kazalar meydana gelebiliyor. Bunları değerlendirmek gerekir'' dedi.

Sadullah Ergin, AK Parti Grubunda konuyla ilgili bir çalışma bulunmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious