Toptan: Babalar ilk öğretmenlerimiz

Toptan: Babalar ilk öğretmenlerimiz.11164
  • Giriş : 21.06.2009 / 11:20:00
  • Güncelleme : 21.06.2009 / 11:20:41

Toptan, ''Bizlere hayatın tüm güzelliklerini, sevgiyi, dayanışmayı, fedakarlığı öğreten babalarımız, iyi birer insan ve örnek vatandaş olmamızı sağlayan aile kurumunun ilk öğretmenleridir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Babalar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, şunları kaydetti:

''Büyüklerimizi anlamayı, gönüllerini almayı, onların tecrübelerine değer verip yararlanmayı hatırlamamıza yardımcı olan Babalar Günü, babalarımıza sevgimizi bir defa daha göstermemiz için güzel bir fırsattır. En değerli varlığımız olan babalarımızı, yılın sadece bir gününde değil her zaman hatırlamak, destek olmak ve bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek en temel insani görevimizdir.

Bizlere hayatın tüm güzelliklerini, sevgiyi, dayanışmayı ve fedakarlığı öğreten babalarımız, iyi birer insan ve örnek vatandaş olmamızı sağlayan aile kurumunun ilk öğretmenleridir. Hayatın her döneminde bizlere verdikleri sınırsız sevgi, destek ve güven nedeniyle babalarımıza şükran borçluyuz. Hayatlarının büyük bir bölümünü çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamaya adayan fedakar babalarımıza sadece saygı ve sevgi göstermemiz yeterli değildir. Babalarımızın bizlerle gurur duyacağı, devlete ve millete yararlı insanlar olarak bizden beklenen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.

Bu duygularla başta bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin babaları olmak üzere ailelerimizin direği, yüreği sevgi dolu babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyor, onlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*