Toptan: Danıştay görevini başarıyla yaptı

Toptan: Danıştay görevini başarıyla yaptı.10325
  • Giriş : 10.05.2008 / 11:29:00

TBMM Başkanı Toptan, Danıştayın, kuruluşundan bu yana idari hizmetlerin denetlenmesi görevini başarıyla yerine getirdiğini belirterek, ''kurumun, bu onurlu görevi, objektif kriterlere bağlı olarak gelecekte de başarıyla yapacağına olan inancını'' vurgulad

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''idari yargı sisteminin vazgeçilmez organlarından biri'' olarak nitelendirdiği Danıştayın, 140. kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Toptan, hukuk devletinin, bireylerin temel hak ve özgürlüklerini güvence altına alırken, yönetenlerin her türlü işlemini de yargı denetimine bağladığını vurguladı.

Danıştayın, kuruluşundan bu yana idari hizmetlerin denetlenmesi görevini başarıyla yerine getirdiğine işaret eden Toptan, bu kurumun, yürütme organına yardımcı bir inceleme, danışma, karar organı olmanın yanı sıra, yönetimin yargı yoluyla denetlenmesinde etkin ve önemli görev yapan köklü bir yargı kuruluşu olduğunu belirtti.

Toptan, idari yargı hizmetlerinde yüksek mahkeme işlevini yerine getiren Danıştayın, bu onurlu görevi, objektif kriterlere bağlı olarak gelecekte de başarıyla yapacağına olan inancını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious