Toptan: Hain saldırıları lanetliyorum

Toptan: Hain saldırıları lanetliyorum.10325
  • Giriş : 11.08.2008 / 16:24:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi: "Ülkemizin birliğini, beraberliğini ve huzurunu bozmaya yönelik bu hain saldırıları lanetliyorum."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Erzincan'ın Kemah ilçesinde askeri bir aracın geçişi sırasında daha önce döşenmiş mayının teröristlerce patlatılması sonucu 9 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi.

TBMM Başkanı Toptan, mesajında şunları kaydetti:

''Erzincan'ın Kemah ilçesinde teröristler tarafından önceden yola döşenen, uzaktan kumandalı mayının askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu; bir kurmay yarbay, 2 uzman çavuş ve 6 erin şehit olduğunu, 2 askerimizin de yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Ülkemizin birliğini, beraberliğini ve huzurunu bozmaya yönelik bu hain saldırıları lanetliyorum. Bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Türkiye, barış ve güvenliğin tesisi için çalışmaktan vazgeçmeyecek, terörle mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Hain saldırıda hayatını kaybeden kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*