Toptan: Mahkemeye çağrıda bulunamam

Toptan: Mahkemeye çağrıda bulunamam.10325
  • Giriş : 16.05.2008 / 10:37:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne çağrıda bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak, ''Ben Anayasa Mahkemesi'ne falan çağrıda bulunamam" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne çağrıda bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak, ''Ben Anayasa Mahkemesi'ne falan çağrıda bulunamam. Ben Türk siyaset bilimcileri, anayasa bilimcileri bir konu tartışsın diye bir görüş ortaya attım'' dedi.

Köksal Toptan, ''Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Kongresi''nin düzenlendiği Ankara Ticaret Odası'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Geçen hafta Anayasa Mahkemesi'ne bir öneriniz, bir çağrınız vardı. Sayın Baykal'dan tepki geldi. Zannediyorum görmüşsünüzdür. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna şu karşılığı verdi:

''Hayır, ben Anayasa Mahkemesi'ne falan çağrıda bulunamam. Ben Türk siyaset bilimcileri, anayasa bilimcileri bir konu tartışsın diye bir görüş ortaya attım. Yoksa benim Anayasa Mahkemesi'ne bir çağrıda bulunma hakkım yok. Böyle bir şey yok. Ben hukukçuyum, söylediğimi bilirim. Bana bir şey söyleyenler de ne söylediğini bilmeli ve benim söylediğimi iyi anlamalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious