Toptan: ÖSS ölüm kalım meselesi değil

Toptan: ÖSS ölüm kalım meselesi değil.10325
  • Giriş : 13.06.2009 / 22:20:00
  • Güncelleme : 13.06.2009 / 22:17:30

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ÖSS ''kesinlikle bir ölüm kalım meselesi'' olmadığını vurguladı ve ekledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Toptan, yarın yapılacak ÖSS dolayısıyla yayımladığı mesajda, sınava katılacak öğrencilere başarı diledi.

Meslek sahibi ve uzmanlaşmış gençlerin, kalkınma ve ilerleme çabalarında en büyük güç kaynağı olduğunu ifade eden Toptan, gençlerin bilgi çağının nitelikleriyle donanımlı, özgür düşünceli, sorgulayan, milli değerlerini özümsemiş ve evrensel değerlerin farkında bireyler olarak yetişmelerinin en büyük amaç olduğunu kaydetti.

ÖSS'ye girecek gençlerin en büyük destekçilerinin aileleri ve öğretmenleri olduğunu vurgulayan Toptan, mesajında şu görüşleri bildirdi:

''Yarınımıza emanet edeceğimiz sevgili gençlerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavda başarılı olacaklarına inancım tamdır. Aileler gençlerimizi motive edecek, cesaretlerini artıracak ve kaygılarını giderecek yönde davranmalıdırlar. Gençlerin ve ailelerin şunu bilmesini istiyorum: Bu sınav kesinlikle bir ölüm kalım meselesi değildir. Bu nedenle gençlerimize destek olunması gerekmektedir. Ailelerimizin bu desteği vereceğinden kuşkum bulunmamaktadır. Gençlerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek gençlerimize bir kez daha başarılar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*