Toptan: "TSK, tezkerenin gereğini yerine getirmektedir"

Toptan:
  • Giriş : 18.01.2008 / 08:41:00

TBMM Başkanı Toptan: "Bir milim şaşmayan terörle mücadele yüzde yüz başarıyla yerine getirilmektedir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Toptan: "TSK, Meclis'imizin çıkardığı tezkerenin gereğini bir milim şaşmadan yüzde 100 başarıyla yerine getirmektedir"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin terörle mücadelede başarısız olduğunu söyleyenlere sert cevap verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) TBMM'nin sınır dışı operasyon yapmasını imkan veren tezkerenin gereğini harfiyyen yerine getirdiğini dile getiren TBMM Başkanı Toptan, "İçte polisimiz dışta askerimiz, bir milim şaşmayan terörle mücadelesini yüzde yüz başarıyla yerine getirmektedir." dedi.

Köksal Toptan, Zonguldak'ta yayın yapan Demir Medya'ya ait 67 Kanal Z yerel televizyonu tarafından geçen ay başlatılan "Mehmetçikle Elele" kampanyasına destek verenler için Crinides Hotel'de düzenlenen geceye katıldı.

Burada bir konuşma yapan TBMM Başkanı Toptan, "Zaman zaman Türkiye'nin terörle mücadelede başarısız olduğu söyleniyor. Nasıl başarısız oluruz? Terör Türkiye'de ne hedefliyordu? Türkiye'yi bölmek. Bölebildi mi? Hayır, bir çakıl taşı bile alamadı. Alabilir mi? Hayır, alamaz. Çünkü Türkiye'nin çok güçlü, içeride ve dışarıda güvenliğini sağlayan askeri, polisi bunun için ant içmiş. 17 Ekim 2007 tarihi TBMM tezkeresinin gereğini harfiyyen yerine getiren, bir milim şaşmayan bir büyük terör mücadelesini (TSK şu iklim şartları içerisinde bu coğrafyada yüzde 100 başarıyla yerine getirmektedir." diye konuştu.

Köksal Toptan, Türkiye'nin terörle mücadele ederken bir taraftan da reformlar ve demokrasi hamlelerini hızla yerine getiren büyük bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

Toptan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İçeride polisimiz nereye saldıracağını bilemez hale gelen, sivil hedefleri ve çocukları dahi hedef alan gözü dönmüş teröristlerin eylemlerine karşı ya önceden yakalayıp etkisiz hale getirme başarısını gösteriyor yahutta Diyarbakır olayında olduğu gibi eylemi yapanı anında yakalayıp mahkemenin önüne çıkarıyor. Türkiye'nin terörle mücadelede başarılı olduğunu kabul etmemiz ve bunda emeği olanları kutlamamız lazım. Şehitlerimizi ve gazilerimiz her zaman rahmet ve minnetle anmamız, onları unutmamamız lazım." şeklinde konuştu.

Köksal Toptan, Türkiye'nin terörle mücadele ederken bir taraftan Avrupa Birliği yolundaki adımları ve demokrasi hamlelerini hızla yerine getiren büyük bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

Toplam 100 bin YTL'lik paranın Mehmetçik Vakfı'na bağışlandığı geceye Mehmetçik Vakfı Teşkilatı Bilgilendirme Başkanı Emekli Albay Alaattin Torun da katılırken kampanyaya destek veren kurum-kuruluş ve işadamlarına teşekkür etti.

Daha sonra kampanyaya bağışta bulunanlara plaket verildi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious