Toptancı Fidan'ın katil zanlıları yakalandı

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Fidan'ı, başından vurarak öldürdükleri iddiasıyla 5 aydır polis tarafından aranan 39 yaşındaki M.T. ve oğlu 20 yaşındaki T.T. Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'nde sahte kimlikle yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'da, çay ve şeker toptancılığı yapan Rıza Fidan'ı, panelvan minibüsünde başından vurarak öldürdükleri iddiasıyla 5 aydır polis tarafından aranan 39 yaşındaki M.T. ve oğlu 20 yaşındaki T.T. Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'nde sahte kimlikle yakalandı.

Olay, 28 Kasım 2006 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Vestel Manisaspor Tesisleri'nin arka tarafındaki boş arazide meydana gelmişti. Sabah işe giden çevredekiler, minibüsün içerisindeki Fidan'ın cesedini görerek, polise bildirmişti. Olaydan sonra çevrede araştırma başlatan polis, Fidan'ın en son birlikte olduğu İ.E. ve M.A.'yı gözaltına almıştı.
Zanlılar ifadelerinde, Fidan'ı M.T. ve oğlu T.T. ile birlikte öldürdüklerini itiraf etmişlerdi. İki zanlı, sevk edildikleri adliyede tutuklanmıştı. Polis, olaydan sonra kaçan M.T. ve oğlu T.T.'yi yakalamak için çalışma başlattı.
Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, baba oğulun Kırklareli'ne bağlı Babaeski İlçesi'ndeki, Bağcılar Restoran'da çalıştıklarını belirledi. Önceki gün restorana operasyon düzenleyen polis, M.T. ve oğlu T.T.'yi sahte kimliklerle yakaladı. Manisa'ya getirilen baba oğul, sorgularında Fidan'ı öldürdüklerini itiraf etti. Fidan'ın başına T.T.'nin ateş ettiği belirlendi. Manisa Kuşlubahçe Mahallesi'nde bir dönem muhtarlık da yapan M.T. ve oğlu T.T., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious