Toptan'dan Bahçeli'ye ziyaret

Toptan'dan Bahçeli'ye ziyaret .8211
  • Giriş : 29.08.2007 / 16:52:00

Meclis Başkanı Toptan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Hepimizin amacı, parlamentoyu açık tutmak, parlamento kürsüsünü bütün milletvekillerinin özgürce kullanmasını sağlamak olmalıdır. Bunu yaparken milletvekilleri daha ilk gün ettikleri yemine sadık kalarak, Cumhuriyetimizin temel niteliklerini hassasiyetle korumaya özen göstererek sürdürecektir '' dedi.
Meclis Başkanı Toptan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti. Bahçeli, Toptan'ı makam odasının girişinde karşıladı. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın katıldığı görüşme, basına kapalı olarak yapıldı ve 25 dakika sürdü.
Görüşmenin ardından açıklama yapan Toptan, Meclis Başkanı seçildikten sonra grubu bulunan veya temsil edilen siyasi partilerin genel başkanlarını ziyaret ettiğini anımsattı.
Bahçeli ile hemen hemen her konuda görüş alışverişinde bulunduğunu belirten Toptan, şunları söyledi:
''Kendilerine sizin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. TBMM, bu dönem görev sırası çok kısa olmasına rağmen çok önemli kararları almak zorunda kalmıştır. Bunu, TBMM başarıyla geçmiştir. Burada Sayın Devlet Bahçeli ve arkadaşlarının çok önemli katkısının olduğunu altını çizerek ifade etmek istiyorum. Hepimizin amacı, parlamentoyu açık tutmaktır. Hepimizin amacı, parlamento kürsüsünü bütün milletvekillerinin özgürce kullanmasını sağlamaya dönük olmalıdır. Bunu yaparken TBMM, milletvekillerinin daha ilk gün ettikleri yemine sadık kalarak, o çerçevede, Cumhuriyetimizin temel niteliklerini hassasiyetle korumaya özen göstererek sürdürecektir.
Ben bu dönemi, milletimiz, memleketimiz, devletimiz için bir şans olarak görüyorum. Çünkü yüzde 85'lik bir temsil gücüyle bu parlamento, toplumun her kesimini burada ifade etmektedir. Bundan milletimiz yararlanacaktır. Milletimizin yararlanması adına, milletimizin temsilcileri olan değerli milletvekilleri de bu şuur etrafında, öyle ümit ediyorum ki önümüzdeki dönemde milletimiz için, memleketimiz için çok güzel şeyler yapacaklardır. Önümüzdeki dönem, tarihi geçebilecek bir dönem olma özelliğini de koruyacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious