Toptan'dan barış mesajı

Toptan'dan barış mesajı.13524
  • Giriş : 20.09.2008 / 15:40:00

Toptan, ''Türkiye'nin evrensel barış konusundaki yaklaşımı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk tarafından ortaya konulan 'Yurtta Barış Dünyada Barış' ilkesi çerçevesinde şekillenmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 21 Eylül Uluslararası Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dünyada yaşanan teknolojik, bilimsel ve sosyal değişimlerin beraberinde olumlu ve olumsuz çeşitli mücadeleleri ortaya çıkardığını belirten Toptan, bununla birlikte daha mutlu ve barış içinde yaşayabilmek için insan hakları, eşitlik, demokrasi gibi kavramların da ön plana çıktığına dikkati çekti.

Toptan, bu olumlu gelişmelerin yanı sıra toplumların sahip oldukları değerlerin tahrik edilmesi, aşırı silahlanma, hürriyetlerin sınırlanması, açlık, sefalet, yabancı düşmanlığı gibi birçok nedenle insanlık aleminin çok acı ve ıstıraplı dönemler geçirdiğini belirtti.

''Barışla kuşatılmış adil bir dünyada yaşamanın insanoğlunun belki de en eski özlemi olduğunu'' ifade eden Toptan, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin evrensel barış konusundaki yaklaşımı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk tarafından ortaya konulan 'Yurtta Barış Dünyada Barış' ilkesi çerçevesinde şekillenmiştir. Ülkemiz bu doğrultuda bugüne kadar uluslararası toplumlarla işbirliği ve dayanışma içinde çaba sarf etmiş olup bu yoldaki çabalarını gelecekte de kesintisiz olarak sürdürmeye kararlıdır.

Barış dolu bir dünya özlemiyle, Dünya Barış Günü'nü kutlarken, bu günle dile getirilmek istenen anlam ve önemin hayat felsefemizin bir parçası olmasını diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*