Toptan'dan Başbuğ'a başsağlığı mesajı

Toptan'dan Başbuğ'a başsağlığı mesajı.10325
  • Giriş : 24.12.2008 / 21:42:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Cizre'de 3 askerin şehit olduğu çatışma sonrası Orgeneral İlker Başbuğ'a gönderdiği başsağlığı mesajı yolladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 3 askerin şehit olduğu Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik görevlilerine yönelik saldırının, ''terör örgütünün, terörün bitirilmesinden duyduğu kaygının bir ifadesi'' olduğunu belirtti.

Toptan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a gönderdiği başsağlığı mesajında, Cizre'de askeri aracın geçişi sırasında terör örgütü üyelerince yapılan saldırıda 3 askerin şehit olmasından, 12 askerin de yaralanmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Güvenlik görevlilerine, milli birlik ve bütünlüğe yönelik ''hain saldırıyı'' nefretle kınadığını kaydeden Toptan, mesajında şunları yer verdi:

''Terörün bitirilmesine yönelik tartışmaların yoğun olarak gündem tuttuğu ve bu soruna yönelik çalışmaların hızlandırıldığı bir dönemde, böylesi saldırının yapılmasını, terör örgütünün, terörün bitirilmesinden duyduğu kaygının bir ifadesi olduğuna inanıyorum. Türkiye'nin, gösterdiği etkin mücadeleyle terör sorununu çözerek, hak ettiği daha ileri düzeyde demokrasi ve kalkınmışlık düzeyini yakalayacağı inancındayım.

Bu hain saldırıda 3 evladımızı kaybetmemizin acısını derinden hissediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, şehitlerimizin ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*