Toptan'dan Büyükanıt'a mesaj!

Toptan'dan Büyükanıt'a mesaj! .8211
  • Giriş : 29.08.2007 / 14:59:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir kutlama mesajı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR''
''Tarih yolculuğumuzdaki altın sayfalardan biri olan bu zafer, esarete mahkum edilmek istenen milletimize, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelemiştir'' diyen Toptan;
''Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız bu zaferle, bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da adlandırılan zaferle, sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. Milli mücadeleyi zaferle taçlandıran Başkomutanlık Meydan Muhaberesiyle ne kadar övünsek azdır.

Bu galibiyetin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarından aldığımız ilhamla geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz.''

''KAHRAMANLIK DESTANLARIYLA DOLU...''
Toptan; ''Bu görev değişimi sırasında nöbeti kendinden sonrakilere devreden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin değerli mensuplarına başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 85. yıldönümü dolayısıyla aziz Türk milletini ve kahraman silahlı kuvvetlerimizin tüm mensuplarını şahsım ve Türkiye Büyük Millet Meclisi adına kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious