Toptan'dan Hudson'a ret

Toptan'dan Hudson'a ret.37278
  • Giriş : 25.08.2007 / 11:44:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hudson Enstitüsü'nün talebini reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanlığı'na yazı yazan Hudson Enstitüsü, AK Parti, CHP, MHP, DTP ve bağımsızlardan birer kişinin toplantı için resmi olarak görevlendirilmesini istedi. TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hudson Enstitüsü'nün talebini reddetti.

ABD'de faaliyet gösteren ve dehşet senaryoları' üretmesiyle tanınan Hudson Enstitüsü, Ekim ayında 'Dünyada Türkiye' konulu bir sempozyum düzenleyecek. Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla TBMM Başkanlığı'na yazı yazan Hudson Enstitüsü, AK Parti, CHP, MHP, DTP ve bağımsızlardan birer kişinin toplantı için resmi olarak görevlendirilmesini istedi.

ABD'de faaliyet gösteren ve dehşet senaryoları' üretmesiyle tanınan Hudson Enstitüsü, Ekim ayında 'Dünyada Türkiye' konulu bir sempozyum düzenleyecek. Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla TBMM Başkanlığı'na yazı yazan Hudson Enstitüsü, AK Parti, CHP, MHP, DTP ve bağımsızlardan birer kişinin toplantı için resmi olarak görevlendirilmesini istedi. Toplantılarda yer alacak bir oturumu da geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matt Bryza ile evlenen Zeyno Baran yönetecek. TBMM Başkanı Köksal Toptan ise Hudson Enstitüsü'nün bu talebini reddetti. TBMM bütçesinden bu toplantı için resmi olarak milletvekili gönderemeyeceğini belirten Toptan “Hudson Enstitüsü bizim muhatabımızı değildir” cevabını verdi. TBMM Başkanlığı, toplantı için davet edilecek milletvekillerinin parti grupları ile temas kurularak partilerden talep edilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious