Toptan'dan Öğretmenler Günü mesajı

Toptan'dan Öğretmenler Günü mesajı .11164
  • Giriş : 23.11.2008 / 18:49:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, öğretmenlere sağlanan imkanlar artırıldığında ve refah düzeyleri geliştirildiğinde çok daha başarılı, geleceğin de çok daha güzel olacağına yürekten inandığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, öğretmenlere sağlanan imkanlar artırıldığında ve refah düzeyleri geliştirildiğinde çok daha başarılı, geleceğin de çok daha güzel olacağına yürekten inandığını bildirdi.

TBMM Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Toptan, yarın kutlanacak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, ''Bizleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan ve bilginin gücüyle yolumuzu aydınlatan öğretmenlere daima şükran ve minnet borçluyuz'' diyen Toptan, öğretmenlerin kalplerdeki özel yerlerinin asla silinmeyeceğini, daima sevgi ve fedakarlıklarla hatırlanacaklarını belirtti.

Bilgi ve eğitimi çok yüce kabul eden bir kültürün evlatları, çağdaşlaşma ve kalkınmayı amaç edinen Cumhuriyet'in mensupları olarak öğretmenlerin baş tacı olduğunu ifade eden Toptan, bilginin erdemlerini, toplumsal sorumluluk duygusunu ve insanlığa faydalı olma bilincini öğretmenlerin öğrettiğini kaydetti.
Cumhuriyetin çağdaşlaşma ve kalkınma hedefine ancak öğretmenlerin katkılarıyla ulaşılabileceğine işaret eden Toptan, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti gençliğe, gençliği de öğretmenlere emanet ettiğini hatırlattı. Toptan, şöyle devam etti:

''İçinde bulunduğumuz bilgi çağında öğretmenlerimizin sorumlulukları ve iş yükleri daha da artmıştır. Çalışkanlık ve hizmet aşkı gibi vasıflarla öne çıkan öğretmenlerimizin bilgi çağında da başarılı olacaklarına, öğrencilerimizin en büyük yardımcıları olmaya devam edeceklerine inanıyorum.

Yaklaşık 20 milyon evladımızın eğitim sıralarında oluşu öğretmenlik mesleğini bizim için çok daha önemli hale getirmektedir. Eğitim unsurunun en temel aktörü olan öğretmenlerimiz geleceğimizin de mimarlarıdır.

Öğretmenlerimiz ülkemizin dört bir köşesine bilimin güçlü sesini ve eğitim umutlarını taşımaktadırlar.

Öğretmenlerimize sağlanan imkanlar artırıldığında ve refah düzeyleri geliştirildiğinde çok daha başarılı olacaklarına ve geleceğimizin çok daha güzel olacağına yürekten inanıyorum.

Eğitim konusunda yüce temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, eğitim ve öğretmenlerimiz konusundaki bu yüksek hassasiyetle onların sorunları konusunda daima duyarlıdır.

Bu gün dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, kendilerine emekleri, saygın çaba ve katkıları dolayısıyla minnet ve şükranlarımı iletiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*