Toptan'dan şefkat eli

Toptan'dan şefkat eli.14030
  • Giriş : 15.02.2008 / 17:56:00

Bir dizi açılış ve ziyaret için Tekirdağ'da bulunan TBMM Başkanı Köksal Toptan'dan anlamlı davranış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Toptan, üşüdüğünü söyleyen bir özürlü çocuğa kendi elleri ile montunu giydirdi ve üşüyen öğrencilere okula girmeleri talimatını verdi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere eşi Saime Toptan ile birlikte Tekirdağ'a geldi. Açılışı yapılacak olan Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okulu önünde bekleyen ve üşüdüğünü söyleyen bir özürlü çocuğa montunu giydirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan bazı okulların açılışları için Tekirdağ'a geldi. Şehir gerişinde Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ve eşi tarafından karşılanan Toptan, ilk olarak Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okulu'na geldi. Okul önünde kendisini karşılamak için bekleyen öğrenciler ile sohbet eden Toptan, üşüdüğünü söyleyen bir özürlü çocuğa kendi elleri ile montunu giydirdi ve çocukların soğukta beklememeleri için okula girmeleri talimatını verdi. Okul açılışı öncesinde bir konuşma yapan TBMM Başkanı Köksal Toptan 2005 yılında çıkarılan Özürlüler Yasası'nın dünyada en modern uygulamaları içerisine alan örnek bir yasa olduğunu söyledi. Toptan, "Eğitim içerisinde özel eğitim Türkiye'de son yıllarda çok önemli gelişmeler kaybetmektedir. Burada da bir taraftan devletin bir taraftan vatandaşın ve ailelerimizin katkısı ile Türkiye'yi bu alanda da başarılı kılmaktadır. Şuanda sadece özel eğitim okullarında eğitim alan çocuklarımızın sayısının 200 bin olduğunu düşünecek olursak demek ki bu alanda da yapacak daha çok şeyimiz var. Aslında aradan geçen zaman içerisinde 2005 yılı çok önemli bir dönüm noktasını teşkil etmektedir. O yıl TBMM'nin çıkarmış olduğu Özürlüler Yasası dünyadaki en modern uygulamaları kendi içerisine alan ve yasal düzenleme olarak dünyanın en modern özürlüler yasasını olmak özelliğini korumaktadır" dedi.Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ise TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın Cumhuriyet tarihinde şehre gelen ikinci meclis başkanı olduğunu ifade ederek "Sayın Meclis Başkanım siz Tekirdağ'a gelen Cumhuriyet tarihindeki ikinci başkansınız. İlk olarak 1946 yılında Kazım Kara Bekir paşa ziyaret etmişti. Ondan sonra bizi şereflendirdiniz. Teşekkür ederim" şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından TBMM Meclis Başkanı Köksal Toptan, eşi Saime Toptan, Vali Doğan ve eşleri ile bölge milletvekilleri tarafından Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okulu'nun açılışı yapıldı. Sınıfları gezen Toptan ve eşine özürlü öğrenciler kendi yaptıkları tabloları hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious