'Topuz daha iyi olabilir'

'Topuz daha iyi olabilir'.7562
  • Giriş : 16.06.2009 / 20:07:00

Fenerbahçe'nin efsanelerinden Oğuz Çetin, Mehmet Topuz'un performansını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

(A) Milli Takım Antrenörü Oğuz Çetin, Fenerbahçe'nin sorunlu bir transfer sürecinin ardından kadrosuna dahil ettiği Mehmet Topuz'un, Kayserispor'da gerçek performansına ulaşamadığını ifade ederek, sarı-lacivertli takımda daha verimli olabileceğini söyledi.

Çetin, FBTV'ye yaptığı açıklamada, Mehmet Topuz transferinin hem Fenerbahçe'ye hem de futbolcuya hayırlı olmasını dileyerek, ''Mehmet, Türk futbolunun önemli yeteneklerinden biri. Mehmet ile Kayserispor'da ve milli takımda beraber çalıştığım için yakından tanıyorum. Önemli özelliklere sahip bir futbolcu. Ancak Fenerbahçe'de asıl olan sahada gösterilecek performanstır. Oyuncunun kendini taraftara benimsetmesidir. Benim gördüğüm kadarı ile Mehmet çok iyi motive olmuş. Ayrıca böylesine coşkulu bir transfer Mehmet'i daha fazla motive edecektir. Umudum Fenerbahçe camiasına ve en kısa zamanda uyum sağlaması ve performansının üst düzey olması'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin taraftarlarıyla birlikte çok büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

''Özellikle taraftarın gösterdiği ilgi ve verdiği destek Mehmet açısından çok önemli. Bana göre Mehmet, Kayserispor'da gerçek performansına ulaşamadı. Mehmet, daha yetenekli ve verimli olabilir. Yeni geldiği büyük camiada, büyük takımda ve takımı oluşturan üst düzey futbolcuların yanında performansı daha da artacaktır. Bu doğrultuda Mehmet'in milli takıma daha faydalı olacağını ve büyük destek sağlayacağını düşünüyorum. Önemli olan Mehmet'in bu motivasyonu kaybetmeden sezona iyi girmesi ve milli takımda yer alması.''

-KOCAMAN'IN SPORTİF DİREKTÖRLÜĞE GETİRİLMESİ-

Oğuz Çetin, bir dönem birlikte forma giydiği Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'de sportif direktörlüğe getirilmesinin sarı-lacivertli takım ve Türk futbolu açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Aykut Kocaman'ın kendisi için çok değerli bir kişi olduğunu anlatan Çetin, ''Onu anlatmaya gerek yok. Türk futbolunda duruşu olan, bilgisiyle ve görgüsüyle her zaman saygı uyandıran bir şahsiyet. Aykut'un Fenerbahçe'ye dönmüş olması ve sportif direktörlük gibi bir göreve gelmiş olması Fenerbahçe ve Türk futbolu açısından çok önemli. Aykut'un göstereceği ve ortaya koyacağı çizgi diğer kulüplere de örnek teşkil edecektir'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*