Topuz: Gerekirse 1 yıl oynamam

Topuz: Gerekirse 1 yıl oynamam.16466
  • Giriş : 07.06.2009 / 15:35:00

"Hiçbir zaman F.Bahçe’ye imza atmayacağım" diyen Mehmet Topuz, Beşiktaş’ta oynama konusunda ısrarlı... Tecrübeli futbolcunun durumu bir soruyu yeniden gündeme getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayserisporlu Mehmet Topuz'un transferi tam bir karmaşa: Beşiktaş futbolcuyla anlaştı ancak Kayserispor'la görüşmediği için ceza alabilir. Kayseri ile Fenerbahçe anlaştı, ama futbolcuya fikir bile sormadıkları için ceza alabilir. Kayseri'nin açıklaması ise 'futbolcu köle mi' dedirtiyor: “Parayı veren düdüğü çalar.”

Futbolumuzdaki 'kaos geleneği', transfer mevsiminde de sürüyor. Üç kulübü birbirine düşeren Mehmet Topuz transferinde futbolcu, takımı Kayserispor'un kendisini Fenerbahçe'ye vermesine karşı çıktı ve 'Beşiktaş forması giymek istiyorum, kararıma saygı duyulmalı. Gerekirse bir sezon oynamam' dedi.

Oyunun kendisinin 'ölü mevsime' girdiği ama heyecanın transfer hikâyeleriyle ayakta tutulduğu bir dönemde, Kayserispor kaptanı Mehmet Topuz, ortalığı karıştırdı. Hatırlanacağı gibi futbolcu, üç gece önce Beşiktaş'la anlaştığını açıklayıp Siyah-Beyazlı formayla resim bile çektirmişti. Ardından önce gün takımı Kayserispor'un menajeri Süleyman Hurma, Mehmet'in bütün ekonomik haklarını Fenerbahçe'ye devrettiklerini ve kendilerinin aradan çekildiğini söyledi. Sarı-Lacivertliler ise Mehmet Topuz için kulübü Kayserispor'la Gökhan Emreciksin artı 6 milyon avroya anlaştıklarını açıkladı.

Yönetimden anlayış bekliyor

Bu karmaşa içinde NTVSpor'a konuşan Mehmet Topuz, Beşiktaş'ta oynama konusunda ısrarlı olduğunu söyledi. Tecrübeli futbolcunun görüşleri şöyle: “Beşiktaş formasını giymek istiyorum, İnönü Stadı'nda Siyah-Beyazlı taraftarının önüne çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Hiçbir zaman Fenerbahçe'ye imza atmayacağım. Yıllarımı verdiğim Kayserispor'un bana biraz olsun merhamet göstereceğine inanıyorum. Beni Beşiktaş'a vereceklerini biliyorum; kendilerinden yardım istiyorum. Başkanımız Recep Mamur ve menajer Süleyman Hurma'nın bana yardım etmelerini istiyorum, çünkü Beşiktaşlıyım ve verilmiş sözüm var” dedi.

Topuz, “Gerekirse bir sene top oynamam ama sonuçta yine Beşiktaş forması giyerim. Ocak ayında da olsa Siyah-Beyazlı renklere katılmak istiyorum. Taraftarın da beni sahada görmek için çok sabırsızlandığını biliyorum ama ben onlardan daha sabırsızım. Beşiktaş taraftarının önüne çıkacağım günü iple çekiyorum” şeklinde konuştu.

'Bu olay bizi çok yordu'

NTVSpor'a görüşlerini açıklayan Mehmet Topuz'un menajeri Metin Korkmaz ise, “Artık bu olay bizi çok yordu. Bırakın Mehmet Topuz'u, bizim psikolojimiz de bozulmuş durumda. Fenerbahçe, Kayserispor'la bonservis konusunda anlaşmış. Beşiktaş'a vermiş olduğumuz sözü hiçe sayarak, bizi kenara attılar. En başından beri söylüyorum, Mehmet Topuz'un tercihi Beşiktaş kulübüdür. Mehmet Topuz, Beşiktaş'a söz verdiği için, geriye dönüşü olmayan bir yola giriyor. 'Ya Beşiktaş'ta top oynarım ya da ben bu sene Futbol oynamayacağım' diyerek, tavrını gösteriyor. Şu an Mehmet Topuz ile beraberim ve çocuğun psikolojisi inanılmaz bozuk durumda. Kayserispor Başkanı Recep Mamur'dan, çok değerli başkanımız Aziz Yıldırım'dan, Mehmet Topuz'un isteğini dikkate almalarını bekliyoruz. İki büyük camianın başkanından, Mehmet Topuz'un çağrısına kulak vermelerini, anlayışla karşılamalarını rica ediyorum, lütfen. Bir kez daha söylüyorum; 'Kesinlikle ve kesinlikle ben söz verdim, Beşiktaş'ta forma giyeceğim ya da gerekirse bir yıl top oynamayacağım' diyor. Tercihini bu yönde kullanmışsa, biz de büyüklerimizden anlayış bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Topuz Fener'e gitmezse ne olacak?

Mehmet Topuz krizinin çözülmesi için kulüplerin kendi aralarında anlaşmaları gerekiyor. Beşiktaş, sözleşmesi süren bir futbolcuyu renklerine katmak istiyor, Fenerbahçe ise futbolcunun rızası olmadan transfere soyunuyor. Taraflar, şimdiki isteklerinde ısrar ederse, sorunu mahkeme çözecek. Beklenen karar ise futbolcunun, yani Mehmet Topuz'un Kayserispor'la olan sözleşmesi sona erene kadar Futbol oynamaması. Bu da yaklaşık altı aylık bir süreyi kapsıyor.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*