Töre, Bursa'da hortladı

Töre, Bursa'da hortladı.17997
  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Eşinden ayrılarak babasının evine gelen 2 çocuk annesi bir kadın, başka bir şahsa kaçınca, babası ve kardeşleri tarafından bulunarak kurşun yağmuruna tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Akça ile evli olan, Sergen (11) ve Ayça (9) isminde iki çocuğu bulunan Huri Akça (28) geçimsizlik nedeniyle bir ay önce kocasını terkederek babası Dumlu Ö.'nün evine döndü. Babasının evinde kaldığı sırada Kestel ilçesinden Mustafa isimli şahısla Ankara Sincan'a kaçan Huri Akça, babası ve abileri Ersan ve Kerem Ö. tarafından bulunarak eve geri getirildi.

Evde öğle saatlerinde yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine tabanca devreye girdi. Baba Dumlu ve oğulları Ersan ve Kerem Ö, iki çocuk annesi Huri Akça'ya kurşun yağdırdı. Vucuduna 6 kurşun isabet eden Huri Akça olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen polisin yaptığı incelemelerde duvarlarda 12 kurşun izi ve çok sayıda boş kovan buldu.

Kanlı infazın ardından baba Dumlu Ö. Yavuzselim Karakolu'na giderek 'Kızımı öldürdüm' diyerek teslim oldu. Olayın ardından, Huri Akça'nın küçük çocukları ve diğer aile fertleri gözyaşlarına boğuldu. Çığılıkların yükseldiği evden, gözyaşlarına boğulan Huri Akça'nın küçük kızı Ayça'yı polisler sakinleştirmeye çalıştı. Huri Akça'nın kız kardeşi ise merdivenlere yığılarak baygınlık geçirdi. Yakınları ve polisin müdahale ettiği kız kardeş güçlükle kendine gelebildi. Huri Akça'nın yakınları olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Huri Akça'nın cenazesi Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Baba Dumlu Ö. ile birlikte gözaltına alınan oğulları Ersan ve Kerem'in olayı ayrı ayrı kendilerinin gerçekleştirdiklerini söylediği öğrenildi. Cinayetin aydınlatılması için gözaltına alınan baba ve iki oğlu, Emniyete görütüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious