Töre, cinayetin diğer adı!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da imam nikahlı eşini aldattığı iddia edilen 1 çocuk annesi Gülistan Gümüş (23), eşi ve akrabaları tarafından uzun namlulu silahla taranarak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sırımkesen köyünde yaşayan bir çocuk annesi Gülistan Gümüş (23), imam nikahı ile yaşadığı, akrabası olan bedensel engelli Ömer Taş ile yaşadığı sorunlar nedeniyle evden ayrılarak İstanbul'a gitti.

İstanbul'da bir süre yaşayan Gümüş, yakınları tarafından ikna edilerek köye getirildi. Daha sonra, eşini aldattığı ileri sürülen Gümüş'ün, aile yakınları tarafından öldürülmesine karar verildi.

İmam nikahlı eşi Taş ve yakınları tarafından silahla kolundan vurulan Gümüş, kaçarak sığındığı baba evinde annesi ve kız kardeşi tarafından bir sandığın içine saklandı. Ancak, Gümüş, kendisini takip eden kişiler tarafından bulunduğu sandıkta uzun namlulu silahla taranarak öldürüldü.

EŞİ VE 3 YAKINI TUTUKLANDI

Diyarbakır Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Gümüş'ün cesedi yapılan otopsinin ardından köyde defnedilirken, jandarma olayla ilgili 8 kişiyi gözaltına aldı.

Soruşturmalarının ardından adli makamlara sevk edilen 8 kişiden aralarında Gümüş'ün imam nikahlı eşi Ömer Taş'ın da bulunduğu 4 kişi töre saiki (töre nedeni) ile adam öldürmek suçundan tutuklandı, 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ömer Taş'ın savcılıkta verdiği ilk ifadesinde, eşinin kendisini aldattığını, bu nedenle tek başına eşini öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious