Töre cinayetine 31 yıl hapis

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Elazığ'da işlenen töre cinayetine 31 yıl hapis çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bugünkü son duruşmada 2 kez müebbet hapisle yargılanan Dursun Karataş, 31 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada tutuklu sanıklardan Dursun Karataş ile cinayete yardım ettikleri iddia edilen ve 40'ar yıl ağır hapis istemiyle yargılanan oğulları Yüksel, Musa ve Mehmet Karataş ile damadı Hayati Karataş hazır bulundu.

Duruşma sonunda Dursun Karataş'a haksız tahrik altında adam öldürme ve ruhsatsız silah bulundurmak suçundan 31 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Ayrıca yine cinayete yardım ettikleri ileri sürülen Dursun Karataş'ın oğulları Mehmet Karataş'a 20 yıl 5 ay, Musa ve Yüksel Karataş ile damatları Hayati Karataş'a ise, 19'ar yıl 2'şer ay hapis cezası verildi.

Dursun Karataş, 23 Eylül 2005 tarihinde Konya'da ki eniştesi Remzi Y.'ye kaçtığı için kızı Hatice Karataş'ı ve ona yardım ettiği gerekçesiyle eşi Rukiye Karataş'ı öldürmüştü.

Konya'dan Hatice Karataş'ı ailesiyle barışması için Dursun Karataş'ın oğulları Yüksel, Musa ve Mehmet Karataş ile damadı Hayati Karataş Elazığ'a getirmişti.

Bir süre kızı Hatice Karataş ile tartışan Dursun Karataş, ruhsatsız tabancasıyla kızı ve ona yardım ettiği gerekçesiyle eşi Rukiye Karataş'ı öldürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious