Töre cinayetine çifte müebbet

Töre cinayetine çifte müebbet.7028
  • Giriş : 08.09.2007 / 00:09:00

Fatih'te işlenen çifte töre cinayetine ikişer kez ömür boyu hapis cezası istendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fatih'te, Hülya Taş ile evi terk ederek kaçtığı Ömer Karaboğa'nın öldürülmesine ilişkin, aynı aileden 6 kişi hakkında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Ailesinden korkarak evi terk eden Hülya Taş'ın, evine gittiği Karaboğa ile cinsel ilişkiye girdiği anlatılan iddianamede, Taş'ın daha sonra Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezine giderek ifade verdiği ve Karaboğa'dan şikayetçi olmadığını söylediği kaydedildi.

İddianamede, bunun üzerine Hülya Taş'ın babası Şükrü Taş, ağabeyi Okan Taş, annesi Rabia Taş, amcası Şemsettin Taş, amcasının oğlu Bayram Taş ve dayısı Hüseyin Kapuci'nin evde toplantı yaptıkları ve ''aile meclisi olarak, Hülya Taş'ın Ömer Karaboğa ile evlenmemesi halinde öldürülerek namuslarının temizlenmesine karar verdikleri'' belirtildi.

İddianamede, Okan, Şemsettin ve Şükrü Taş'ın Ömer Karaboğa'yı yakalamak için aradıkları, daha sonra da aynı ilçedeki Meryem Ana Kilisesi önüne çağrılan Hülya Taş ve Ömer Karaboğa'nın şüphelilerce tabancayla vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

Olaydan sonra Okan Taş'ın, yanındaki 2 tabancayı polis merkezine götürerek teslim ettiği ve cinayeti kendisinin işlediğini söylediği vurgulanan iddianamede, ancak olayda, Şükrü Taş'ın tabancayla ateş açtığı Ömer Karaboğa'yı, Okan Taş'ın da Hülya Taş'ı öldürdüğünün tespit edildiği belirtildi.

İddianamede, şüphelilerden Şükrü ve Okan Taş'ın ''kasten kan gütme saikiyle adam öldürmek ve adam öldürmeye azmettirmek'', Rabia, Şemsettin ve Bayram Taş ile Hüseyin Kapuci'nin de ''kasten kan gütme saikiyle adam öldürmeye azmettirmek '' suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious