Töre infazını yapan kardeş cinayeti anlattı

Töre infazını yapan kardeş cinayeti anlattı.10447
  • Giriş : 14.01.2009 / 12:06:00

Eşinin şüphesi üzerine aile meclisi kararıyla öldürülerek cesedi yakılan kadının kardeşi, tüyler ürperten cinayeti anlattı: 'Uyuşturucu ilaç aldım, 'hadi' dedim, öleceğini anlamıştı, titremeye başladı, ağlıyordu'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Küçükçekmece'de 25 Aralık 2008'de ölü bulunan 23 yaşındaki Nurgül A'nın kardeşi, ablasının töre infazı sonucu öldüğünü doğruladı. Emniyet'te olayı anlatan O.Ş, ablasını eniştesinin sözüne kızdığı için öldürdüğünü söyledi. Cinayetten 2 gün önce boş araziyi bulduğunu, bir bidon benzin sakladığını anlatan O.Ş, "O sabah ablamın evine gittim. Yanımda amcaoğlu S.Ş. de vardı. Kahvaltı yaptık. Sonra ablama 'hadi' dedim. Ablam benden çok korkuyordu, öldürüleceğini anlayınca tir tir titremeye başladı" dedi.

ALEVLERİ İZLEDİM

Cinayet öncesi uyuşturucu ilaç aldığını belirten O.Ş, “Birlikte boş araziye geldik. Bulduğum bir teli boğazına doladım. S.Ş. de yardım etti. Ablam hiç durmadan ağlıyordu. Sonradan tanımasınlar diye üzerini aradım, kolundaki 3 bileziği aldım. Benzini üzerine, özellikle yüzüne döküp ateşe verdim” diye konuştu. O.Ş, bir süre alevleri izlediğini ve cesedin tanınmaz hale geldiğinden emin olduktan sonra uzaklaştığını söyledi. O.Ş, bir gün sonra da cesede bakmak için tekrar geldiğini, ardından eve döndüğünü anlattı. Bu arada, Emniyet'te ölüm emrini reddeden baba adliyede ise, kızının aile meclisi kararıyla öldürüldüğünü, cinayet içinse 17 yaşındaki oğlu O. Ş. ile 15 yaşındaki yeğeni S. Ş'nin seçildiğini itiraf etti. Hasan Ş, amca R.Ş, O.Ş. ile S.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*