Tören faciaya dönüşüyordu

Tören faciaya dönüşüyordu.8668
  • Giriş : 21.06.2007 / 19:28:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:09:57

Töreninde vincin kolu törene katılanların üzerine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Mardin'in Kızıltepe ilçesinde alt yapı çalışmalarını yenileme projesinin temel atma töreninde kanalizasyon borusu taşıyan vincin kolu törene katılanların üzerine düştü. Kazada ikisi Belediye Başkanı 3 kişi yaralandı.

Görünmez kaza, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde alt yapı yenileme çalışmalarında meydana geldi.

Kanalizasyona ilk boruyu indirmek için düzenlenen törene, aralarında çevre belediye başkanlarının da bulunduğu bir çok davetli katıldı. Temel atma töreninde konuşmalar yapıldı ardından da sıra tonlarca ağırlığındaki bir borunun kanala indirilmesine gelmişti.

Tam bu sırada dev kanalizasyon borusunu indirecek olan vincin döner kol mafsalı yerinden çıkarak aralarında Kızıltepe Belediye Başkanı Cihan Sincar, Sürgücü Belediye Başkanı Zeyniye Öner ve Kızılttepe Belediye kanalizasyon birim amiri Şeyhmus Abuçka'ın da bulunduğu davetlilerin üzerine düştü.

Kızıltepe Belediye Başkanı Cihan Sincar, Sürgücü Belediye Başkanı Zeyniye Öner ve Kızıltepe Belediyesi Kanalizasyon birim şefi Şeyhmus Abuçka yaralandı.

Yaralılar tören alanında bekleyen araçlarla Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi aldına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious