Tören programı belli değil

Tören programı belli değil.10135
  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, vefat eden eski Başbakan Bülent Ecevit'in salı ya da çarşamba günü toprağa verilebileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zeki Sezer, eski Başbakan Bülent Ecevit'in Oran Şehri'ndeki evinden ayrıldıktan parti genel merkezine geçerek, burada taziyeleri kabul etti. Sezer, daha sonra GATA'nın önünde bekleyen partilileri ziyaret etti.

Sezer, burada bir gazetecinin cenaze töreni programını sorması üzerine, ''Program henüz belli değil, defin Salı ya da Çarşamba günü olabilir. Rahşan Ecevit ile bugün konuşularak karar verilecek. Tabii, devletin de bu kararda bir etkisi olacak'' yanıtını verdi.

Bülent Ecevit'in cenazesinin nereye defnedileceğinin de belli olmadığını ifade eden Sezer, bu konuya da Rahşan Ecevit ile konuştuktan sonra karar verileceğini söyledi.

Zeki Sezer, şok halinde olduklarını belirterek, ''Sözün bittiği yerdeyiz, bundan sonra önemli olan defin sürecini ona layık bir şekilde gerçekleştirmek'' dedi.

Kimlerin başsağlığı dileğinde bulunduğunun sorulması üzerine Sezer, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in başsağlığı mesajı gönderdiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın da bizzat telefonla arayarak başsağlığı dilediğini bildirdi.

Sezer, son derece üzgün olan Rahşan Ecevit'in sağlık durumunun iyi olduğunu, evinde dinlendiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious