Törende 7 bin 522 öğrenci gösteri yaptı

Törende 7 bin 522 öğrenci gösteri yaptı.19078
  • Giriş : 23.04.2009 / 15:15:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzmir Atatürk Stadı'nda kutlama töreni yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Tören, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun askeri araç üzerinden öğrenci ve izleyicileri selamlamasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rağip Üye, törende yaptığı konuşmada, çocuklara gereken değeri vermeyen milletlerin yarınlarının güvende olmadığını ifade etti.

Üye, çocukları iyilik, doğruluk ve güzelliğe yöneltmenin, çağdaş uygarlık yolunda bilim ve teknolojinin son imkanlarıyla en iyi biçimde yetiştirmenin en kutsal görevleri olduğunu kaydetti.

Daha sonra, Ege Ordusu Bandosu eşliğinde geçit töreni düzenlendi.

Öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiirler okuduğu törende, Rusya ve Hindistan'dan gelen çocuklarla Karabağlar Şeker Mevhibe İlköğretim Okulu ekibi halk oyunu gösterisi yaptı.

''Bütün çocuklar el ele'' temasıyla ''Çocuklar kardeştir'', ''Çocuk çiçektir'', ''Umudumuz çocuklarımız'' ve ''Çocuklar yarınların ışığıdır'' başlıklı gösteriler sunuldu.

Tribünlerde 40 okuldan 5 bin 280 öğrenci fon gösterisi yaptı. Gösterilerde toplam 7 bin 522 öğrenci ve 73 öğretmen görev aldı.

Gösterinin ardından, Vali Kıraç, Orgeneral Kıvrıkoğlu ve Başkan Kocaoğlu sahada öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Bu arada, fotoğraf çekilirken çok sayıda öğrencinin protokol üyeleri ve basın mensupları arasındaki bölüme yüklenmesi nedeniyle kısa süre arbede yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*