Törende bayilan asker hayatini kaybetti

  • Giriş : 29.10.2005 / 00:00:00

KONYA - Konya'da düzenlenen 29 Ekim törenlerinde görevli oldugu sirada bayilarak hastaneye kaldirilan asker Zeki Bargin (21) hayatini kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen 29 Ekim Kutlamalari'nda tören mangasinda bulunan er Zeki Bargin bilinmeyen bir sebeple yere yigildi. Olaya ilk olarak yanindaki arkadaslari ve komutanlari müdahale etti. Daha sonra protokolde bulunan Saglik Il Müdürü Fatih Kara hastada ölüm belirtileri oldugunu görerek 112 görevlilerini çagirdi. Tribünlere gelen 112 Servisi ile önce Hava Hastanesi'ne sevk edilen er Bargin buradan da Selçuk Üniversitesi Meram Tip Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre; yere yigilarak hastaneye kaldirilan sehit er Bargin'in kalbi Tip Fakültesi'ne ulasmadan önce yolda durdu. Ambulansda müdahale edilen Bargin'in kalbi tüm çabalara ragmen çalistirilamadi.

Er Bargin'in hastaneye geldiginde tibben ölümünün gerçeklestigini belirten hastane yetkilileri, hastanin genç olmasindan dolayi uzun süre müdahale etmeye devam ettiklerini belirtti. Hastanin tekrar döndürülebilmesi için yaklasik 1 saat 50 dakikalik bir operasyon yaptiklarini dile getiren yetkililer her seye ragmen er Bargin'in hayatini kaybettigini belirtti.

Merkez Komutanligi'nda görevli sehit Er Bargin'in 21 yasinda oldugu belirtilirken nereli oldugu konusunda bir bilgiye ulasilamadi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious