Törende fenalaşan ilköğretim öğrencisi kurtarılamadı

Törende fenalaşan ilköğretim öğrencisi kurtarılamadı.11974
  • Giriş : 19.03.2008 / 20:05:00

Konya'da, 18 Mart'ta okulda törenler sırasında fenalaşan bir ilköğretim öğrencisinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, 18 Mart Salı günü Meram ilçesindeki Mümtaz Koru İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Merve Temel'in, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla yapılan kutlamalara katılmak için okul bahçesine çıkarken aniden fenalaşıp yere yığıldığını öğrendiklerini bildirdi.

Öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından Temel'in, acilen okulun karşısında bulunan Özel Anıt Hastanesi'ne kaldırıldığını ifade eden Şahin, burada yapılan müdahaleye karşın Merve Temel'in kurtarılamadığını kaydetti.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan otopsi sonucunda Temel'in, karaciğerinde oluşan bir kistin patlaması sonucu öldüğünün belirlendiğini belirterek, ''Ailesiyle görüştük. Çocuğun ciddi bir rahatsızlığı ve şikayeti olmamış. Yani ailenin, Temel'in karaciğerindeki kistten haberi yok. Çok üzüldük'' dedi.

Şahin, ders sırasında fenalaşıp kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi'nde kurtarılamayan Karatay ilçesindeki 23 Nisan İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Tuğçe Merdane'nin de yapılan otopsi sonucu kalp krizi geçirmesi nedeniyle öldüğünün belirlendiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious