Törenle ceza verilecek!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürü, ödül törenleri gibi ceza törenleri yapmayı planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uzunkaya, bu şekilde yapılacak törenin personele karşı caydırıcı olabileceğini söyledi.
Emniyet Müdürlüğü Spor ve Eğitim Kompleksi Konferans Salonu'nda Balıkesir Emniyet Müdürlüğü terfi ve ödül töreni yapıldı. Törene Vali Selahattin Hatipoğlu, Belediye Başkanı Sabri Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Karayiğit, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Baro Başkanı Kemal Çelikboya, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, daire müdürleri ve emniyet personeli ve aileleri katıldı. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Uzunkaya, polisin özveriyle, disiplin içinde görev yaptığını söyledi. Uzunkaya, asayiş hizmetlerini vatandaşa nakış örer gibi ulaştırma çabası içerisinde olduğunu kaydetti. Mardin'de şehit olan 2 polisi anan Uzunkaya, ülke için şehit olan birlerce insanın şehit olduğunu ve canını feda etmeye hazır binlerce polis ve askerin bulunduğunu vurguladı. İl genelinde 2 bin 500 personelin görev yaptığını ifade eden Uzunkaya, polislik mesleğinde disiplinin ön planda olduğunu bildirdi.

Terfi töreninde personele ödül verilmesiyle ilgili konuşan Uzunkaya, emniyet teşkilatında cezanın olmazsa olmazlarından olduğunu ve her başarının takdir edildiğini söyledi. 2005'te 762 personeli ödüllendirdiklerini hatırlatan Uzunkaya, 277 personel hakkında da idari soruşturma yapıldığını anlattı. Bu yılın ilk altı ayında da 123 personele soruşturma açıldığı bilgisini veren Uzunkaya, "Ceza ve ödül emniyet teşkilatında içeçedir. Takdirin yanında cezada vermek zorundayız. Belki mantıksız gelebilir, ama ileride cezalandırma ile ilgili tören yapılması caydırıcı olabilir. Ceza verilen personeli salona toplayın arkadaşlarına karşı farklı bir uygulama yapabiliriz diye düşünüyorum." dedi.

Polisin emniyet ve asayişin, huzur ve güvenliğin sağlanması için canla başla çalıştığını dile getiren Vali Hatipoğlu, insan hakları noktasında polis teşkilatının daha büyük gayret içinde bulunması gerektiğini kayderek, Balıkesir Polisi'nin uyumlu çalışmalarıyla büyük görevler üstlendiğini vurguladı.

Törende terfi eden personelin rütbeleri takıldı. Başarılı çalışmalarından dolayı İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Emniyet Müdür Yardımcıları M. Fatih Özcan ve Bahadır Bozkurt'la çeşitli rütbelerdeki 50 polise takdirname sunuldu. On polise de Emniyet Müdürlüğü makamınca teşekkür belgesi ve 50'şer YTL para ödülü verildi.

Bu arada, Polis Koleji'ni birincilikle bitiren Edremit Emniyet Müdürlüğümde görevli polis memuru Vefa Karataş'ın oğlu Levent Karataş'a da özel ödül sunuldu.

2. sınıf Emniyet Müdürü olan Hüseyin Ceylan, 1. sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi ederek Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'na atandı. 2. sınıf Emniyet Müdürü Fatih Özcan'ın, 2. şark görevini yapmak üzere Mardin iline ataması yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious