Tornavidalı katile müebbet hapis

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de bir muhtarı tornavida ile öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hırsızlık suçundan sabıkalı olan ve cezaevinden yeni çıkan sanık, olaydan sonra kısa süre sonra yakalanmaştı.

Sanık Binici'nin Kocaeli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanması tamamlandı. Mahkeme, bir süre önce yürürlüğe giren yeni ceza yasasındaki "ağırlaştırılmış müebbet" cezasını Kocaeli'de ilk kez muhtar cinayeti sanığı için verdi.

Son duruşmaya tutuklu sanık Engin Burak Binici ve avukatı Alper Alp'in yanısıra, müdahil olarak merhum muhtarın oğlu Ali Bora Kanberoğlu ve avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu ile Bülent Taflıoğlu da katıldı.

Ali Bora Kanberoğlu, sanığın en ağır ceza almasını isterken, sanık avukatı, "Müvekkilim alkollüydü. Bir kavgaya karışmış, korkup kaçtığı için bir eve girmiş. Adam öldürmekten değil, kastı aşarak ölüme sebep olmaktan ceza alması gerekir" dedi.

Savcı Şerafettin Özdemir ise, sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

Son sözü sorulan sanık da, "Üzgünüm" demekle yetindi.

Mahkeme heyeti, son sözlerin ardından duruşmaya kısa süre ara verdi. Daha sonra sanığın "Ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezasına çarptırıldığını açıkladı.

TCK'ya yeni konulan bu cezaya çarptırılanlar, hiçbir aftan yararlanamıyor. Ayrıca ceza indirimi yapılmıyor ve cezanın en az iki yılı hücrede geçiriliyor. Sanık avukatı, cezayı temyize gönderme hakkına sahip.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious