Toroğlu'na kırmızı kart

  • Giriş : 15.01.2007 / 00:00:00

Yaptığı televizyon programında Türkiye Süper Ligi'ndeki hakem kararlarını değerlendiren eski hakem Erman Toroğlu, New York'ta oynanan maçta kırmızı kart gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özel bir ziyaret için Amerika'da bulunan eski hakem, New York'un Long Island bölgesinde bir grup Türk vatandaşıyla Futbol oynadı. 15 yıldır her pazar maç yaparak Amerika'daki Türk vatandaşları arasındaki iletişimi devam ettirmeye çalışan Şuayip Tiyaloğlu ve Ahmet Börtücene'nin davetiyle maça katılan Erman Toroğlu, sağ kanatta oynadığı futbolla göz doldurdu. Uzun yıllar hakem, ardından yorumcu olarak görmeye alıştığımız eski futbolcu Erman Toroğlu, sahada güzel hareketleri ile dikkat çekti. Oğlu Tunca Toroğlu'yla rakip takımlarda oynayan ünlü hakem, maçın son dakikasında gördüğü kırmızı kartla takımını 10 kişi bıraktı. Erman Toroğlu'nun oynadığı beyaz takım karşılaşmayı 5-2'lik bir skorla kazanmasına rağmen maça damgasını Toroğlu'nun gördüğü kırmızı kart vurdu.

Maç boyunca verdiği paslarla alkış alan Toroğlu bir de penaltıdan gol attı. Takımının üçüncü golünü kaydeden eski hakem verdiği paslarla takımının kazanmasında önemli rol oynadı. Maç öncesinde Amerika'da uluslararası ilişkiler okuyan oğluyla otomobiline iddiaya giren Toroğlu, iddiasını kazandı. Erman Toroğlu, "Bizim oğlan, 'ben penaltı atsam, sen yersin' dedi. Ben de, 'ben 100 tane atsam, sen hepsini yersin' dedim. Aslında ben kaleye geçecektim, o atacaktı; o kaleye geçecek, ben atacaktım. Fakat olmadı. Bu maçta baba-oğul ikimizde penaltı attık. Ben kullandığım penaltıyı gole çevirdim, o beceremedi. Bir anlamda iddiayı ben kazandım. Bana araba alması lazım." dedi. Tunca Toroğlu ise iddia konusunda, "Babama arabayı alacağım, ama önce biraz borç vermesi lazım. Yoksa 20 sene sonra ancak bir araba alabilirim." dedi.

Yoğun sis altında oynan maçın ikinci yarısında oğluyla girdiği mücadelede sakatlanan ünlü hakem, oyunu birden bire terk etti. Karşılaşmanın hakemi Beşiktaşlı eski futbolcu Ahmet Börtücene, Toroğlu'nun hakemden izinsiz maçı terkedemeyeceğini belirterek, eski hakem Erman Toroğlu'na kırmızı kart gösterdi. Karta itiraz eden Toroğlu, hakem kararının yanlış olduğu belirterek, konuyu izah etti. Maç Erman Toroğlu'nun oyundan atılmasıyla son buldu.

Maç sonunda siyasetten spora birçok alanda yorumda bulunan spor yorumcusu, hakemi hakkında, "Gayet iyi maçtı. Hakemin kararları yerindeydi, kazanmasaydık daha farklı konuşurdum." dedi. Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, "Kim Cumhurbaşkanı olacak?" sorusuna, "Ben olacağım" cevabını verdi. Yaklaşan seçim hakkında net konuşan Toroğlu, "Cumhur kelimesi halk manasına gelir. O zaman bırakın da, ben seçeyim cumhurbaşkanımı. Bu Meclis'in seçtiği cumhurbaşkanını halk kabul etmez. Bir konsensüs sağlanırsa durum değişir. Ona birşey diyemem. İki turlu bir sistem olmalı. İsteyen aday olacak. İkinci tura kalan 5 kişi içinden Cumhurbaşkanı seçilecek." dedi. Kendisinin geçmiş yıllarda Mersin'den milletvekili adayı olduğunu fakat seçilemediği belirten Futbol yorumcusu, "Seçilemediğim için gayet memnunum. Bir daha asla böyle bir işe bulaşmak istemem" dedi.

"Benim Genelkurmay başkanım kodu mu oturtmalı" yorumu için hiçbir açıklamada bulunmadığını hatırlattığımızda, "Bu konuda herkes konuştu. Bir ben konuşmadım, çünkü bekliyorum. Uygun bir canlı yayında herkese cevap vereceğim. Lafımın arkasındayım. Pişman olacağım birşey söylemem" dedi. Son dönemde ünlü futbolcuların, futboluyla pek meşhur olmayan ülkelere transferleri hakkında eski hakem, "Beckham, Figo bunlar kilometreyi doldurmuş adamlar. Bunlar için Amerika ya da Suudi Arabistan piyango gibi birşey. Giderayak 'para yapalım da bu işi öyle bırakalım' hesabındalar. Beckham, zaten pilli bebek. Normal görmek lazım." şeklinde konuştu. Oğul Toroğlu'na babasının programı hakkındaki fikrini sorduğumuzda Tunca Toroğlu, "Bana komik ve eğlenceli geliyor." yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious